В ЄС наразі не можуть назвати конкретну дату вступу України
Крім України, довго перебувають у списку на вступ до ЄС також Албанія та Чорногорія
Поки держави-члени ЄС не можуть назвати дату вступу України. Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна.
«Нам справді потрібно над цим попрацювати. Але, гадаю, у мене таке відчуття, що держави-члени не готові назвати конкретну дату», — сказала Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, відповідяючи на запитання на Мюнхенській конференції з безпеки 15 лютого.
За словами високої представниці Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки, крім України, довго перебувають у списку на вступ до ЄС також Албанія та Чорногорія.
«Думаю, що пріоритет, нагальна потреба рухатися далі та показувати, що Україна є частиною Європи, існує», — повідомила вона.
З тим, що ЄС наразі не готовий визначити дату вступу України погодився і президент Латвії Едгарс Рінкевичс.
«Коли я розмовляв з багатьма главами держав та урядів Європейського Союзу, у мене виникло відчуття, що на цьому етапі, коли ми говоримо сьогодні тут, у Мюнхені, у лютому, немає готовності прийняти дату», — заявив він.
Водночас президент Латвії висловив думку, що є бажання бачити Україну частиною ЄС якомога швидше.
«ЄС завжди був дуже креативним, коли це було дійсно необхідно. І ми можемо знайти формулу, яка, ймовірно, нам підійде», — сказав Рінкевичс.
Він додав, що в рамках цього рішення потрібно вирішити ще два інші питання: прийняття країн-кандидатів з Західних Балкан, яким давно це було обіцяно, та Молдови.
«Якщо говорити про Україну, не забуваймо також про Молдову. Якщо Україна приєднається, ми не можемо виключити Молдову з цього. Тож справа вже не лише в Україні. Йдеться, мабуть, про найбільше об'єднавче розширення, але, ймовірно, за іншими правилами», — пояснив президент Латвії.
Рінкевичс зауважив, що в такому разі доведеться повернутися до дуже серйозного обговорення того, як виглядатиме вся структура прийняття управлінських рішень Європейського Союзу.
Також він наголосив, що дата можливого вступу України до ЄС, подобається це чи ні, зараз дуже пов’язана з тим, чи буде укладена мирна угода з Росією.
«Якщо чесно, я не бачу, щоб Росія готова була до угоди. А якщо Росія не рухатиметься, то у нас не буде угоди», — заявив президент Латвії.