Олексій Пукач, колишній генерал, який колись очолював відділ спостереження МВС України, повинен відбувати довічне покарання за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році. Про це повідомляє «Kyiv Post».
Але він може незабаром звільнитися. Він подав касацію, щоб йому змінили вирок з довічного ув’язнення на 15 років.
Пукач розмовляв з «Київською поштою» з невеликої клітки в кімнаті для нарад Лук’янівського слідчого ізолятора в Києві.
Він визнає причетність до вбивства Гонгадзе, проте він впродовж багатьох років давав суперечливі пояснення і навіть взявся звинувачувати жертву у своїх діях.
«Я можу визнати, що тоді я переступив свої повноваження і це призвело до смерті Гонгадзе. Я вже відбув повне покарання за цей злочин», — каже Пукач сьогодні. «Вони не мали права давати мені життя в тюрмі».
Під «перевищенням» своїх повноважень він має на увазі викрадення журналіста, виведення його в ліс за межами Києва, вбивство, згодом обезголовлення тіла та спробу приховати злочин.
Вбивство Гонгадзе, видатного репортера і критика під час самодержавного правління президента Леоніда Кучми з 1994 по 2005 рік, шокувало країну. На сьогоднішній день наслідки єдиного частково розкритого вбивства в Україні досі розгораються, де журналісти продовжують безкарно вбиватись у своїй наполегливій гонитві за правдою.
Залишається активним розслідуванням того, хто замовив вбивство, але, враховуючи, що слід веде до Кучми та інших колишніх високопосадовців, сподіваються, що ця справа ніколи не буде вирішена.
Засуджений у 2013 році, Пукач оскаржує свою довічну покарання вже більше шести років. У 2016 році Апеляційний суд Києва підтримав його вирок. Але в 2017 році Пукач звернувся до Верховного суду.
Наступне слухання у його справі заплановане на вересень, коли відзначається 19 річниця вбивства Гонгадзе. Якщо суд задовольнить прохання Пукача зменшити його вирок, екс-генерала можуть звільнити прямо на місці.
Нагадаємо, що журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Через два місяці, у листопаді, його обезголовлене тіло було знайдено в лісі під Києвом.
Того ж місяця Олександр Мороз, лідер Соціалістичної партії та суперник Кучми на президентських виборах 1999 року, опублікував у кабінеті Кучми аудіозаписи, зроблені одним із державних гвардійців президента майором Мельниченком.