Верховна Рада заборонила пластикові пакети в Україні: деталі
Верховна Рада ухвалила в другому читанні й в цілому законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, яким пропонується запровадити механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів, а також ввести відповідальність за порушення вимог у сфері поширення пакетів. Про це пише «Уніан».
За ухвалення відповідного законопроекту № 2051-1 проголосували 297 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що він передбачає заборону поширення пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства завтовшки до 50 мкм з 1 січня 2022 року.
Як за пакети будуть карати:
З 1 січня 2022 за поширення ненормативних пластикових пакетів можна буде отримати штраф 1700-3400 грн за перше порушення і 3400–8500 за повторне.
Які пластикові пакети забороняється використовувати:
- надлегкі пластикові пакети;
- легкі пластикові пакети товщиною до 50 мкм;
- оксорозкладні пластикові пакети
При цьому обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети і надлегкі пластикові пакети завширшки до 225 мм (без бокових складок), завглбшки до 345 мм (з урахуванням бічних складок), завдовжки до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки і (або) транспортування свіжої риби і м’яса і продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Також передбачається заборона з 1 січня 2022 року поширення оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства, заборона схиляння споживачів до придбання пластикових пакетів, стимулювання виробництва біорозкладаних пластикових пакетів і встановлення відповідальності за порушення положень закону.
Крім того, передбачається обов’язкове маркування біорозкладаних пластикових пакетів відповідно до національних стандартів.
Автори законопроекту стверджують, щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час як в ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Всього близько 6 % від їх загального числа пізніше були спрямовані на переробку. В Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів.