Від сьогодні у Львові для пасажирів громадського транспорту запрацював е-квиток: що це означає

Від сьогодні, 13 січня, у громадському транспорті Львова офіційно запрацював перший етап впровадження електронного квитка. Скористатись ним зможуть правда тільки пільговики. Для всіх інших пасажирів поки що нічого не зміниться, в тому числі й вартість проїзду. Про це повідомляє "Варта 1".

Повна відмова від готівки планується лише з травня місяця.

Відмова від готівки це лише третій етап.

Додамо, що на І етапі:


2-гий етап планується на  — 31 березня–травень. На другому етапі стартують всі форми оплати — і безготівкова, і готівкова. Відбудеться перехід на оплату транспортної роботи за кілометр.

Про впровадження е-квитка «Варта1» розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

— Що зміниться для пасажирів після запровадження е-квитка з 13 січня?

Впровадження автоматизованої оплати проїзду відбуватиметься поетапно, оскільки необхідно протестувати роботу системи загалом. Спершу система запрацює для пільговиків, які до 13 січня отримають пільгові транспортні картки. Після чого відбуватиметься тестування роботи системи з фінансовими операціями, зокрема безготівковою оплатою. До того моменту буде розгорнута мережа роздрібного продажу, де відбуватиметься реалізація транспортних карток для загальної категорії.

— Як діяти пільговикам, які ще не отримали картку?

Пільговики, які подали документи на отримання пільгових транспортних карт, але не отримали свої пільгові картки до 13 січня, зможуть в громадському транспорті певний період користуватися пільговим посвідченням, до отримання своєї транспортної картки. Всі, хто подавав документи на виготовлення е-квитка будуть сповіщенні про готовність до видачі транспортної картки «Леокарт».

— Хто може отримати картку та чи доступна вона для людей, які не прописані у Львові?

Згідно рішення виконкому ЛМР № 1009 “Про затвердження вартості транспортних карток “Леокарт” для пільговиків, які мають право пільгового проїзду згідно законів України, але не зареєстровані у Львівській МТГ, але фактично проживають чи офіційно працевлаштовані в Львівській МТГ пільговий е-квиток видається на безоплатній основі.

Щодо мешканців інших територіальних громад України, які на підставі законів України мають право на пільговий проїзд на всій території України, але фактично НЕ проживають/НЕ працюють на території Львівської МТГ видача пільгових транспортних карток відбувається на платній основі (за 60,00 грн).

— Як подати документи на картку?

Подати документи можна в одному із 26 пунктів прийому документів, а також орієнтовно з 12 січня має бути відновлено роботу Особистого кабінету мешканця (Порталу мешканця), тобто подати документи можна он-лайн.

— Чи планується коригування кількості поїздок для пільговиків?

Норма щодо визначеної кількості поїздок тимчасова і діятиме впродовж першого півріччя до прийняття кінцевого рішення. За результатами другого кварталу буде проаналізовано доцільність цієї норми на підставі фактичних даних валідації тієї кількості поїздок, яка, власне, необхідна пільговим категоріям для того, щоб пересуватися по місту громадським транспортом. Така норма діє і в інших містах, і вона спрямована на те, щоб не стимулювати пільгові категорії населення без зайвої потреби користуватися громадським транспортом

— Які наступні етапи впровадження е-квитка?

13 січня — дата здачі системи АСОП в експлуатацію. На першому етапі буде відтестовано роботу системи загалом. Спочатку пільгові категорії населення, які отримали свої транспортні картки, зможуть ними користуватися під час поїздки в громадському транспорті. Наступним планується етап тестування оплати проїзду та розгортання мережі роздрібного продажу загальних транспортних карт, про що мешканців буде проінформовано окремо. Це дасть нам можливість на наступному етапі перейти на можливість безготівкової оплати з використанням транспортних карток, платіжних карток або генерації квитка в мобільному додатку.

— Коли е-квиток стане доступним не лише пільговикам?

Після переходу на наступний етап реалізації проекту Е-квиток буде доступним для загальної категорії населення. Реалізація транспортних карток відбуватиметься через мережу роздрібної торгівлі, а також в Центрі Обслуговування пасажирів.

— Як можна буде ще оплатити за проїзд, крім картки «Леокарт»?

Оплатити проїзд можна буде за допомогою смартфона з підтримкою NFS чи банківської картки. Також передбачається можливість придбання квитка вартістю 15 грн у водія.

— Картка «Леокарт»: де її можна купити та як поповнити?

Транспортні картки можна буде придбати через мережу роздрібної торгівлі та в Центрі обслуговування пасажирів. Поповнювати транспортні картки «ЛеоКарт» можна буде за допомогою мобільного застосунку або з використанням відповідних платіжних терміналів.

— Коли почне діяти можливість безоплатної пересадки впродовж 40 хвилин після валідації квитка?

На другому етапі впровадження системи, після впровадження безготівкової оплати, пасажир матиме можливість здійснювати безоплатну пересадку впродовж 40 хвилин. Ця можливість зберігатиметься не залежно від типу громадського транспорту, яким користується пасажир.