«Відверто про війну»: у Львові відбудеться відкрита зустріч з Олександром Ябчанкою

Командир роти “Гонор” батальйону “Вовки Да Вінчі” 59 ОМБ розповість про справжній бойовий досвід

Новообраний командир роти “Гонор” батальйону “Вовки Да Вінчі” 59 ОМБ - Олександр Ябчанка запрошує на зустріч усіх мешканців Львівської громади, які бажають дізнатися про справжній бойовий досвід, про залучення до захисту своєї країни, а також про можливості підтримки Збройних Сил України.

До 2022 року Олександр Ябчанка був лікарем-педіатром, експером із питань охорони здоровʼя та викладачем «Школи публічного управління» Українського католицького університету. З початком повномасштабного вторгнення росії пішов на службу, а нещодавно був обраний командиром роти «Гонор», що входить складу 1-го окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» імені Дмитра Коцюбайла.

Батальйон «Вовки Да Вінчі», названий на честь засновника підрозділу героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі», — один із найдосвідченіших та найефективніших бойових підрозділів Збройних сил України, який входить до складу 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Підрозділ розпочав бойовий шлях 2014 року як 1-ша окрема штурмова рота ДУК ПС, а 2022 року став 1-м окремим батальйоном 67 ОМБр. В лютому 2024 року частина бійців 1 ОШБ перейшла у склад 59 ОМПБр.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну батальйон брав участь у боях за Київ, Херсонщину, Бахмут, а також в контрнаступі на Харківщині (більше про батальйон “Вовки Да Вінчі” імені Дмитра Коцюбайла - на сайті https://vovkydavinci.army/).

Дата та час зустрічі: 14 квітня (неділя) 2024 року, 14:00 Локація: Центр Шептицького УКУ, Львів, вул. Стрийська, 29А

До 13 квітня діє попередня реєстрація за посиланням: https://forms.gle/gpQbTZUPQcY2J7PK7

Зустріч матиме інформативно-просвітницький характер, адже на ній Олександр Ябчанка щиро розповість про те, чого очікувати від третього року повномасштабного вторгнення, про роботу батальйону, бойові та тилові посади в роті “Гонор”, а також про можливості та воєнні перспективи. Насамкінець усі охочі зможуть поставити свої питання до бойового командира та долучитись до благодійного збору на наземні роботизовані платформи для батальйону, які мінімізують участь людини на полі, допомагаючи зберігати життя і здоров’я українських воїнів.