Війну в Україні неможливо зупинити без втручання НАТО — військові експерти США

Втручання НАТО залежить від політичної волі...

«Для НАТО настав час зрозуміти: або Альянс виходить за окреслену територію, або припиняє свою діяльність», — таку позицію висловив колишній головнокомандувач (1997–2000 р.) союзними силами США та НАТО Веслі Кларк щодо нинішнього стану подій на російсько-українському фронті, повідомляє «Голос Америки».

«США зробили велике оголошення, що передають Україні РСЗВ. Але це всього лише 4 вогневі одиниці. Також, мені сказали що йдеться про 84 снаряди. Цих боєприпасів не вистачить навіть на день, відповідно до показників стрільби в США».

За словами генерала у відставці Веслі Кларка, щоб зупинити російську агресію проти України, необхідне пряме втручання сил НАТО.

"Ідея Генерального секретаря Йєнса Столтенберга, яка сьогодні знайшла підтримку, що НАТО не може нічого зробити, якщо не буде прямої атаки, ця ідея була знівельована іще у 90-х роках. Настав час повернутися до уроків, які ми засвоїли. НАТО має втрутитись. Давайте офіційно це оголосимо і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО", — зазначив Веслі Кларк.

За словами Кларка, втручання НАТО залежить від політичної волі та «рішучості національних лідерів». Як приклад, воєнний експерт навів дії НАТО в Югославії. Без формальної згоди Ради Безпеки ООН 24-го березня 1999 року війська НАТО почали операцію в тодішній федеративній державі, охопленій війною. Це були переважно військово-морські і військово-повітряні формування США, Великої Британії, Франції та Німеччини.

Думку Кларка підтримав Філіп Брідлав, колишній командир об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (2013–2016). Він сказав, що особисто виступає за пряме втручання, але на сьогодні Альянс навряд чи піде на такий крок.

«Авжеж, я сподівався, що це станеться (пряме втручання НАТО). Але тут я не оптиміст. Можливо, певна коаліція держав могла би вступитися. Також було б чудово, якби вони потенційно мали підтримку ООН. Але станом на зараз увесь Альянс наврядчи піде на такий крок. Хоча особисто я підтримав би це рішення», — заявив Філіп Брідлав.

За словами Брідлава, зараз США мають посилити свою участь і надавати більше озброєння Україні. Він також вважає, що останній транш військової допомоги Україні був недостатнім.

"Ось що, наразі, потрібно українцям: 1000 гаубиць, 300 РСЗВ, 500 танків, 2000 одиниць бронетанкової техніки. Але у нас цього немає. Тому що цього обладнання просто, немає в наявності. Це факт". 

Нагадаємо, що вже 15-го червня, у Брюсселі відбудеться засідання представників оборонних відомств 40-ка країн, так зване «Рамштайн-3», присвячене оборонній допомозі Україні. США головуватимуть на цій зустрічі.

Як повідомлялося, «HIMARS» скоро вступлять у бій, ЗСУ закінчують навчання.