Військовослужбовець у полоні: які виплати може отримати його родина

Роз'яснення Міноборони

Рідні військовополонених можуть отримати виплати від держави, що зберігаються за українськими військовослужбовцями, які потрапили у полон. Як та хто саме може отримати, роз’яснили у Мінобороні.

За військовослужбовцями, захопленими в полон або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яке виплачується щомісячно сім’ям зазначених військовослужбовців (пункт 6 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Крім того, у разі встановлення такого факту особа та/або члени її сім’ї можуть отримати державну допомогу в розмірі 100 000 грн.

Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками членам сімей військовослужбовців за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації)

Які документи додаються до заяви, строки подання і її розгляд, а також про випадки відмови у виплаті: 

Що потрібно додати в заяву:

Строки подання та розгляду заяви

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється у разі, коли заява про його виплату надійшла до військової частини (установи, організації):

Строк розгляду заяви — 15 днів.

Про результати розгляду заяви повідомляється заявнику в письмовій формі.

Коли командир може відмовити у виплаті:

 в установленому законодавством порядку з’ясовано, що військовослужбовець добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину, місце служби або дезертирував.

Командир має надати заявниці / заявнику довідку про перебування військового в полоні у разі отримання окремої заяви з таким проханням.

Також по неї можна звернутися до Міноборони або інших силових структур (якщо там служив військовополонений), через Національне інформаційне бюро (гаряча лінія: 1648). Довідка входить до переліку обов’язкових документів (щодо військовослужбовців) для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи.

Читайте також: Міноборони розпочало розробку змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ

Увага, важливо! Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертирували, не здійснюється.