Водії електроскутерів не зобов'язані проходити огляд на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння: рішення суду
В Україні для водіння електроскутерів потужністю до 3 кВт не потрібне водійське посвідчення
В Україні електроскутери потужністю до 3 кВт (4,08 к.с.) не потребують реєстрації. Юристи пояснили, чи можуть водії таких транспортних засобів їздити напідпитку.
Як повідомляє «Фокус», В Україні за законом для водіння електроскутерів потужністю до 3 кВт не потрібне водійське посвідчення. Саме тому до водія не можуть бути застосовані вимоги щодо огляду на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.
Одного з водіїв електроскутера потужністю 450 Вт (0,6 к.с.) зупинила поліція. Правоохоронці звинуватили водія у відсутності водійського посвідчення категорії А1 та керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.
Власник електроскутера заявив поліцейським, що він не зобов'язаний мати водійське посвідчення для керування таким транспортним засобом. Також він може водити його навіть у стані алкогольного сп'яніння.
Після тривалої суперечки поліцейські склали протоколи про керування транспортним засобом у нетверезому стані та без відповідного водійського посвідчення. За це водієві загрожував сумарний штраф у розмірі близько 20 340 грн.
Власник електроскутера звернувся до суду, щоб оскаржити рішення правоохоронців. У підсумку йому вдалося довести свою правоту.
Суд визнав, що до водія електроскутера не можуть застосовуватися вимоги щодо проходження огляду на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння. Тому провадження у справі було закрито, а водія визнали невинним.
Чому власників малопотужних електроскутерів не можуть штрафувати як водіїв?
Річ у тім, що в Україні наявність водійського посвідчення та реєстраційного документа обов'язкова для «механічних» транспортних засобів. Електроскутери потужністю до 3 кВт не входять до цієї категорії.
Читайте також: на Львівщині у ДТП потрапив 15-річний скутерист.
Також це звільняє водіїв від відповідальності за водіння в нетверезому стані. Фактично вони не є суб'єктом відповідальності за подібні порушення.