Волинський автоімпорт на фальшивих документах

Власники підприємств, яким через бізнес з імпорту авто «світить» кримінал, терміново почали продавати свої активи. І якщо фірми, які фігурують в кримінальному провадженні, відомі, то з митниками, причетними до корупційних схем, — складніше. У цій публікації Інформаційне агенство "Волинські Новини" розповідає, як у документах на автівки, що ввозилися з-за кордону, значилися продавцями закордонні фірми, а покупцями — українські. Проте постачальники, насправді, нічого не продавали, а отримувачі не купували.

«За підробними документами автомобілі ввозилися від одних фізичних осіб іншим. Підприємства, які таким чином перевозили автомобілі, приймали їх на свій баланс на папері і отримували відшкодування ПДВ та податкові кредити, хоча навіть не вкладали свої кошти — оплачували покупку клієнти. Крім того, у документах занижувалася митна вартість транспортних засобів, тож за них імпортери сплачували набагато менші суми, ніж мало бути», — йдеться у статті.

Зокрема, "у судових матеріалах щодо провадження йдеться, що у злочинній схемі на першій стадії скоєння злочину були задіяні службові особи десятків СГД-імпортерів, чимало з яких, за даними сервісу https://opendatabot.com/, тісно пов’язані між собою, адже мають одного власника чи зареєстровані в одному і тому ж офісі".

З’ясували правоохоронці і схему мінімізації сплати акцизного податку при імпорті транспортних засобів. Фірми подавали до митного оформлення реєстраційні документи, видані уповноваженими іноземними державними органами, в яких містилася недостовірна інформація щодо дати першої реєстрації (введення в експлуатацію) транспортних засобів.



У поданих, до митного оформлення, документах зазначено, що ці підприємства є відправниками автомобілів. Та вони, фактично, автівок не постачали.

Зокрема, на контрактах замість підписів наявні їх відтворення за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-числового підпису або іншого аналога власноручного підпису. Крім того, підписи керівників компаній нерезидентів на контрактах купівлі-продажу із кожною окремою українською компанією суттєво різняться між собою.

І хоч кримінальне провадження зареєстрували ще восени 2017 року, ця схема процвітала і у 2018. Так, станом на 1 лютого цього року, митне оформлення автомобілів, за цією схемою, продовжувалося у зоні діяльності Закарпатської, Житомирської, Волинської та Рівненської митниць ДФС наступними українськими компаніями (одержувачі): ПП «Техагротранс», ПП «Гранд Авто» (Луцьк, власниця Любов Богдан), ПП «Лідер Авто Захід» (Луцьк, Олександр Карп’як), ТОВ «Авто Вест Груп» (с. Струмівка, директор Вадим Борецький, бенефіціарний власник Дмитро Мельник, Словаччина), ТОВ «КМА-Україна» (с. Струмівка, власники: Павло Аверков, Назар Давидчик та Олександр Сятковський), ПП «Люксмаш», ПП «Онлікар» (Луцьк, власник Олексій Парубок), ТОВ «Бізнеспромстиль» (Луцьк, Олександр Кузьменко), ПП «Смарт-Агро» (Луцьк, Андрій Черкавський), ТОВ «Захід-Авто-Ленд» (Луцьк, Олег Філіпчук), ПП «Укравтоленд» (Луцьк, власник Остапюк Святослав) та інші.