Викладачі, студенти, школярі проводять навчання в масках, — головна епідеміологиня Львівщини роз'яснила два нові розпорядження Головного санлікаря України

Напередодні 1 вересня Головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив дві постанови. Про це розповіла сьогодні Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.

Це постанови № 9 — про роботу закладів освіти всіх рівнів та № 8 — про роботу дитячих дошкільних закладів.

«Постанова № 9 передбачає, що викладачі/вчителі і студенти/школярі проводять навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години, вчителі повинні мати забезпечення масок не менше ніж на 5 днів постійно на робочому місці. Учні 1–4 класу під час навчального процесу можуть перебувати без масок. При вході в заклад освіти повинен бути антисептик, місця для проведення гігієнічної обробки рук, обов’язково один раз на 10 хвилин має відбуватися провітрювання приміщень. Жодна особа ні з числа викладачів, ні вчителів, ні з числа дітей не можуть прийти в заклад освіти з ознаками ГРВІ. Люди, які проконтактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови  несе директор школи або ректор ВНЗ, керівник закладу освіти, де буде відбуватися навчальний процес. Всі батьківські збори можуть відбуватися виключно онлайн», — пояснила Наталія Іванченко.

«Постанова № 8 регламентує роботу дошкільних закладів освіти. Принцип той самий — посилення дезінфекційного протиепідемічного режиму. Але є нюанс: у ДНЗ в період карантину категорично заборонено використовувати м’яконабивні іграшки. Іграшки можуть бути лише такими, які піддаються належній дезінфекційній обробці і обробці миючими засобами. Тому, оскільки утворюються організовані колективи, зростає ризик збільшення числа хворих на Львівщині. Дельта-штам може уразити більшу кількість і дітей, і молодого населення. Це означає, що якщо людина має хоча б найменшу  ознаку ГРВІ, це є підставою повідомити про це сімейного лікаря і пройти обстеження на ковід. У разі підтвердження діагнозу слід чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу», — додала Наталія Іванченко.

Вона також наголосила, що на сьогоднішній день, окрім проведення двократної вакцинації 70 % населення, іншого способу подолати пандемію, не існує.