Як не втратити гроші під час продажу товарів в інтернеті: корисні поради від фахівців

Кіберполіція застерігає громадян бути обачними при купівлі в мережі

Мережеві шахраї намагаються привласнити кошти громадян різними способами. Постраждати від дій аферистів в Інтернеті можуть не тільки покупці, а й люди, які продають товари онлайн. Як не стати жертвою злочинів та не віддати кошти шахраям, порадили фахівці Кіберполіції України.

Одна з найпопулярніших схем, за якою аферисти обманюють людей:

Шахрай обирає оголошення про продаж товарів, зв'язується з продавцем та підтверджує намір купити товар.
Далі шахрай стверджує, що вже здійснив оплату через службу доставки. Однак, щоб отримати гроші, продавець нібито має перейти за індивідуальним посиланням, надісланим шахраєм та вказати дані банківської карти, зокрема термін дії і CVV-код.

Також шахрай випитує у продавця залишок коштів на картці та код-підтвердження від банку. Отримавши цю інформацію, шахрай виводить гроші з рахунку жертви.

Щоб ввести в оману продавців, зловмисники підробляють сайти, роблячи їх візуально схожими на справжні веб-ресурси відомих торгівельних інтернет-майданчиків. На таких фішингових сторінках також може бути форма зворотного зв’язку в чаті або номер телефону, але вони не пов’язані зі справжньою службою підтримки відповідного сервісу.

Як убезпечити себе від шахраїв - рекомендації

Ви можете безкоштовно перевірити сайт онлайн-магазину за допомогою сервісу Асоціації «ЄМА» CheckMyLink.  Більше інформації про правила платіжної безпеки в інтернеті можна знайти на за посиланням 

Окрім цього, здійснюйте самостійну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи Інтернет-магазину. Уважно перевірте url-адресу сайту та прогляньте інші його сторінки.