З четверга проїзд у міському транспорті Львова стане дорожчим ніж у Києві


Із 27 травня у громадському транспорті Львова піднято вартість проїзду, однак пільгові перевезення залишаться без змін. Вартість складатиме 10 грн для автобусів, 10 грн базовий тариф для електротранспорту і 9 грн та 8 грн 50 коп в залежності від способу придбання квитка.
Про це під час ранкового ефіру на радіо «Люкс FM» розповів заступник міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко.
«З цього четверга буде відкориговано вартість проїзду в громадському транспорті. Йдеться про вартість проїзду в автобусах, трамваях і тролейбусах. Щодо проїзду в електротранспорті, то тут встановлено різні системи лояльності для львів’ян: купівля квитка у кіоску буде на 1 гривню дешевшою, якщо через QR-код — на 1,5 гривні. Ми завжди закликаємо мешканців користуватись цими бонусами, щоб ціна на проїзд була дешевшою", — повідомив заступник міського голови.
Нагадаємо, що рішення про підняття тарифів на проїзд прийняв виконавчий комітет міської ради у п’ятницю. В мерії заявили, що це компромісне рішення, позаяк економічно обґрунтований тариф на проїзд в автобусах становить 14,6 грн, а в електротранспорті — 12,4 грн.
До цього проїзд у міських автобусах, трамваях і тролейбусах коштував 7 грн.
«Додам, що пільговий проїзд і надалі зберігається. Львів є чи не єдиними містом в Україні, де велика кількість пільгових категорій, які користуються електротранспортом безкоштовно (пенсіонери, учасники бойових дій, школярі). Для студентів пільги теж залишаються, однак вартість квитків для них також була відкоригована — 5 і 4 гривні відповідно», — додав Андрій Москаленко.
Таким чином тепер проїзд у Львові став навіть дорожче, ніж в столиці, де вартість поїздки в громадському комунальному транспорті, як правило досі не перевищує 8 грн.