З початку червня в Україні потонули 23 людини
Від початку першого літнього місяця на водних об’єктах України вже загинуло 23 людини, з них 2 дітей. Про це інформує ДСНС України.
На Кіровоградщині, у м. Олександрія, 11 червня, у ставку потонув чоловік. До вилучення тіла з водойми залучалися рятувальники. Обставини загибелі громадянина, 1985 року народження встановлюються.
Водночас, у Донецькій області бійцям ДСНС вдалося врятували чоловіка, який тонув у місцевому ставку у м. Селидове. Надзвичайники негайно прибули на місце події, одягнули рятувальний жилет на чоловіка та за допомогою рятувальної мотузки допомогли йому вибратися з води на берег, після чого передали потерпілого медикам.
У м. Херсон, 10 червня, під час чергування на пляжі «Південний» у Гідропарку, рятувальники виявили двох людей, які тонуть. Надзвичайники одразу кинулись їм на допомогу, швидко витягли з води і на плавзасобі доставили на берег. 25-річний чоловік почувався добре, а от 13-річний підліток потребував медичної допомоги. Рятувальники надали необхідну хлопцеві первинну допомогу, після чого швидка забрала його до лікарні. Як з’ясувалося, підліток невдало пірнув, сплигнувши з огорожі мосту, і почав тонути. Йому на допомогу кинувся 25-річний молодик, проте хлопець з переляку почав і його тягнути під воду. У результаті вже рятувальники витягли обох з води.
На Київщині 9 червня до оперативно-диспетчерської служби Вишгородського району надійшло повідомлення від чергового Національної поліції про те, що на каналі Київського водосховища, поблизу села Ровжі, Пірнівської сільської громади, потонув хлопець, 2003 року народження. Надзвичайники прибули на місце події і підняли з обвідного каналу тіло загиблої дитини.
Під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купання дітей без супроводу дорослих.
Також пам’ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто піднімається вітер. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.