За добровільний похід у ТЦК чоловіків почнуть заохочувати грошима
Коли військовозобов’язаний укладає перший контракт, йому надають можливість отримати 150 тисяч
В Україні майже місяць тому набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким усі військовозобов’язані чоловіки зобов’язані оновити свої військово-облікові дані до ТЦК.
Як зазначає News-time, на це їм надається два місяці, тобто до 16 липня. Але є й приємні новини.
Як зазначив юрист Ярослав Жукровський, новий мобілізаційний закон має не лише каральну, а й заохочувальну складову
Виходячи зі слів спеціаліста, людям, які самостійно прийшли до ТЦК, законом надано можливість отримати мобілізаційне розпорядження та повістку на відправку не цього ж дня, а через місяць чи півтора. Це такий бонус від держави, щоб людина мала змогу завершити свої справи.
Також, коли військовозобов’язаний укладає свій перший контракт, йому надають можливість отримати 150 тисяч на купівлю транспортного засобу та погашення першого внеску іпотечного кредиту.
Однак перший контракт укладається на п’ять років. Також є ще одна новація: діючі військовослужбовці, які мають інвалідність, можуть звільнитися з військової служби, навіть якщо ВЛК визнали їх придатними.
Читайте також: у Міністерстві оборони повідомили, що не всі військовозобов’язані отримають штрих-код у документи.
Для цього необхідно лише подати рапорт та документи. І командир повинен його звільнити. Це – позитивна новина. Тому що багато хлопців, які пішли у перші дні повномасштабного вторгнення, були особами з інвалідністю, роз’яснив юрист.
Раніше повідомлялося, що у разі підписання контракту зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу.
Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму працездатних осіб, який затверджується кожного року в держбюджеті, станом на 1 січня. У 2024 році він становить 3028,00 грн.
ТУклавши контракт, можна отримати:
- особам рядового складу — вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року (3028,00 грн) — 24 224грн;
- особам сержантського і старшинського складу — дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 27 252грн;
- особам офіцерського складу — десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 30 280грн.
Така виплата передбачена військовим:
- яких призначають на посади рядового складу строком на 3 роки;
- яких призначають на посади сержантського та старшинського складу на 3 роки й більше;
- яких призначають на посади офіцерського складу —1 рік і більше;
- які підписали контракт строком на 5 років і більше, з-поміж військовослужбовців, призначених на посади осіб сержантського і старшинського складу, осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (підготовка яких здійснюється за державним замовленням), за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.
Щоб отримати допомогу, потрібно написати рапорт на ім’я командира.
Виплата здійснюється після набрання чинності першого контракту, призначення на посаду і вступу до виконання обов’язків за посадою на підставі наказу командира.
Кому допомога не виплачується:
- особам рядового складу, які під час служби за контрактом уклали інший —на посаду сержантського та старшинського складу;
- особам сержантського та старшинського складу, яких під час дії контракту прийнято на службу за контрактом осіб офіцерського складу.
- особам офіцерського складу, які під час проходження кадрової служби підпишуть контракт.
- у разі продовження військової служби за новим контрактом;
- у разі повторного прийняття на військову службу за контрактом осіб, звільнених із військової служби за контрактом;
- у разі підписання контракту для проходження військової служби у Збройних Силах України особами, звільненими з військової служби за контрактом, з інших військових формувань, а також зі служби в правоохоронних органах.