За «фальшиві» довідки про щеплення, притягатимуть до кримінальної відповідальності

Підроблення довідок про вакцинацію підпадає під 325 статтю Кримінального Кодексу України та передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі.


Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун попередила, що за підроблення довідок про щеплення порушників очікує кримінальна відповідальність. Про це повідомляє Укрінформ.


«Є одна проблема – підроблені довідки про вакцинацію. Це є порушенням основ лікарської етики і кримінал. Для людей, які не є лікарями, у мене є повідомлення - стаття 325 Кримінального кодексу. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним захворюванням і боротьби з ними, якщо вони спричинили тяжкі наслідки і смерть людей, караються на строк від 5 до 8 років. Не купуйте підроблені довідки», – закликала на брифінгу Уляна Супрун.


На її думку, лікарі повинні пояснювати батькам, діти яких мають протипоказання до щеплення, а таких в Україні менше ніж 1%, документально фіксувати можливі реакції на щеплення та не боятися цього робити.


Нагадаємо, що у Львові з початку року захворіли 76 людей, з них 47 – діти, з яких 35 – діти, які ходять в школу чи садок.


Також нагадуємо, що вірус кору передається при розмові, чханні чи кашлі хворої людини на великі відстані. Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія і енцефаліт.


За словами фахівців, єдиним дієвим профілактичним засобом є вакцинація.


Згідно з Календарем профілактичних щеплень в плановому порядку вакцинують дітей віком 1 рік та 6 років. Захищеною вважається людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору або яка вже перехворіла на кір.


При контакті з хворим на кір з метою профілактики нещепленим особам проводять вакцинацію в термін не пізніше 72 годин з моменту останнього контакту. В подальшому можливе введення лише простого людського імуноглобуліну з метою зниження ризику інфікування.