За цей рік до львівської лікарні потрапила 31 дитина з алкогольним отруєнням
«За 8,5 місяців цього року у відділення реанімації поступила 31 дитина з гострим отруєнням етанолом — це був і самогон, і вино, і горілка, і віскі тощо. З них 60 % — дівчата, 40 % — хлопці, віком від 10 до 15−16 років. Всі діти, які поступають зі Львова і найближчих районів області, є у важкому стані без свідомості з проявами токсичної енцефалопатії, іноді у глибокій комі. З них 10−15 % мають різного виду травми — від черепно-мозкових травм, до травм грудної клітки, кінцівок, садна, травми живота.
Всім дітям, які поступають до нас, ми проводимо відповідно діагностику і лікування. Проводиться промивання шлунку, введення сорбетнів і відповідна терапія, яка може продовжуватися від кількох годин до доби-півтори — залежно від складу етаноловмісного продукту, віку дитини і виду травми.
Всі діти, як правило, виліковуються, половина з них переводиться у інші відділення для доліковування цих травм, які отримали після чи під час прийому етанолу. В усіх випадках ми сигналізуємо відповідні структури, щоб розуміти, чи діти мають якийсь соціальний захист", — розповів Ігор Лукасевич, завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії міської дитячої клінічної лікарні.
Він зауважив, що кожного року від 40 до 50 дітей поступають у лікарню внаслідок такого отруєння етанолом. «У загальній статистиці отруєнь — це досить багато. У нас це приблизно 20−25 % від всіх отруєнь, тоді як в Європі — 5−7 % отруєння етанолом», — додав він