Забудовник ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» визнав вину, сплатив штраф та своїм коштом відновлює зруйновану мозаїку колишнього магазину «Океан»

Забудовник ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» визнав вину, сплатив штраф та своїм коштом відновить зруйновану ним мозаїку «Риби», розташовану на колишньому магазині «Океан». Про це заявили у пресслужбі ЛМР.

Також він передає на потреби міста 1000 м кв. приміщень «під ключ», для облаштування там філії дитячої художньої школи імені Олекси Новаківського та мистецької галереї імені автора панно — Володимира Патика.

Відповідні зобов’язання передбачені в рішенні виконавчого комітету «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» будівлі магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26а з відновленням мозаїчного панно «Риби».

«У рішенні виконкому є посилання на гарантійний лист від забудовника. Таким чином, він передає місту 1000 кв. м для облаштування там мистецького простору», — доповів керівник міського управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

Як зазначив під час розгляду питання син автора мозаїки — Остап Патик, ситуація рухається в правильному напрямку й, станом на зараз, прийнято багато позитивних рішень, які дозволять її якнайкраще владнати.

«Ситуація рухається в позитивному руслі. Усі сіли за круглий стіл і є багато позитивних рішень. Забудовник це усвідомив, і профінансує відновлення мозаїки. Також, окрім сплати штрафу, він дає місту приміщення на 1000 кв м, де буде муніципальна галерея і філія художньої школи імені Олекси Новаківського. Окрім того, є ідея щодо вшанування пам’яті Володимира Патика — скажімо, у вигляді меморіальної кімнати чи музею. Ці рухи правильні. Проблем із матеріалами та людьми, які відновлюватимуть панно, немає», — зазначив він.

Нагадаємо, 15 лютого 2019 року були затверджені містобудівні умови та обмеження, які стосувалися реконструкції будівлі на вул. Володимира Великого, 26а — колишнього магазину «Океан». Забудовник декларував, що мозаїку «Море і риби» буде збережено. Упродовж тривалого часу під час ремонтних робіт мозаїка зберігалася. Однак, 18 липня, стіну з мозаїкою зруйнували. Залишилося близько 12 %. Одразу ж наступного дня, 19 липня, на засіданні виконавчого комітету містобудівні умови та обмеження були скасовані, а Інспекція ДАБК Львова отримала доручення провести перевірку робіт, які здійснювалися. До 31 липня тривала перевірка на об’єкті. За її результатами були виявлені порушення.

Інспекція склала відповідний протокол і наклала штраф у розмірі 90 тис. грн.

Директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич також підкреслила, що всі штрафи сплачені, і жодне рішення не було оскаржене забудовником.

«Компанія виконала всі наші вимоги», — сказала вона.

До слова, мозаїку «Риби» вже відновлюють: минулого тижня стартували перші роботи — заміри й обстеження, також встановлено саркофаг, аби була змога працювати за будь-якої погоди. Передбачається, що близько 70 % елементів мистецького твору будуть автентичними.