"Зайцям" в електротранспорті Львова замість штрафів пропонували придбати проїзний (фото)

Щоб привернути увагу до проблеми неоплати проїзду у громадському електротранспорті міста та наголосити на відомих принципах взаємозв’язку між комфортом та якістю проїзду і культурою оплати за нього, контролери ЛКП «Львівелектротранс» провели рейд-акцію «Отримай проїзний на 30 днів замість сплати штрафу».

Під час рейду людині, яка не оплатила проїзд пропонували придбати проїзну картку — абонемент на 30 днів, замість сплати штрафу, пише пресслужба ЛМР. 

Станом на сьогодні, у штаті ЛКП «Львівелектротранс» працюють близько 50 інспекторів-контролерів. Щотижня контролери виявляють понад 600 випадків неоплачено проїзду та виписують штрафних квитанцій на суму більшу 55 тисяч гривень. Тому сьогодні ми проводимо рейд-акцію «Отримай проїзний на 30 днів замість сплати штрафу». Під час рейду, людині, яка не оплатила проїзд пропонуватимуть придбати проїзну картку-абонемент на 30 днів, замість сплати штрафу, — розповів речник «Львівелектротрансу» Іван Бондар. 

Рейд-акція покликана привернути увагу до проблеми неоплати проїзду у громадському електротранспорті міста та наголосити на відомих принципах взаємозв’язку між комфортом та якістю проїзду і культурою оплати за нього.

За словами Бондара, проблема неоплати проїзду для підприємства залишається актуальною. Підприємство перевозить приблизно 250 тис. пасажирів щодня і з них 30−40 % не оплачують проїзд. Значну частину серед «штрафників» становлять студенти львівських вишів, хоча сьогодні у них для оплати проїзду дуже багато способів.



Інспектор-контролер ЛКП «Львівелектротранс» працює без спеціальної форми одягу, чи якихось інших додаткових розпізнавальних знаків, однак на підтвердження своєї особи, завжди зобов’язаний пред’явити картку-жетон з фотографією та посвідчення контролера з фотографією. Допоміжними у роботі контролерів є нагрудні відеореєстратори, що неабияк сприяють зменшенню конфліктних ситуацій та дають можливість об’єктивно розглядати скарги та зауваження щодо роботи контролерів, звертатись із якими мешканці мають можливість цілодобово на «Гарячу лінію міста» за коротким номером 1580, дзвінки на який є безкоштовними для абонентів мобільних операторів «Київстар», «Vodafone», «lifecell».

Якщо пасажир оплатив проїзд банківською карткою, то контролер, з допомогою валідатора, може це перевірити.

Після оплати штрафу готівкою, пасажиру видають квитанцію. Також пасажир може розрахуватися банківською карткою, або зіскакувавши QR-код, через додаток «Приватбанку». Тоді квитанція приходить на смартфон.

Після оплати штрафу пасажир, щоб продовжити проїзд зобов’язаний придбати квиток", — розповів Андрій Фок, інспектор-контролер ЛКП «Львівелектротранс».

Допомагає ЛКП «Львівелектротранс» у проведенні рейду Наталія Терендій, організатор подій на незвичних локаціях Львова.

Вважаю, що якщо людину зловили без квитка, а вона придбає картку для проїзду замість штрафу, то є велика ймовірність, що вона захоче в майбутньому оплачувати проїзд. Тому, такі акції потрібно робити частіше, бо вони допомагають людям бути свідомими», — переконана Наталія Терендій.