Збільшився відсоток українців, які вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом. Динаміка ставлення до Голодомору
77% опитаних українців погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у вересні, передає ZIK.
Зазначається, що не погодились із цим 13%, не визначились – 11%.
«Кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшилась у порівнянні з минулим роком (з 72% до 77%), водночас вона є дещо меншою у порівнянні з 2015 (80%)», – йдеться у повідомленні.
Твердження, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу, поділяє переважна більшість жителів заходу країни (91%), більшість опитаних центру (84%), дві третини півдня України (65%) та більше половини сходу (56%).
При цьому, мешканці сіл дещо більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 76%). Серед респондентів, рідна мова яких українська, прихильників тези 85%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 57%.
У віковому розрізі кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 72% до 80% у різних категоріях (найбільше серед людей середнього віку). Водночас простежується різниця у кількості противників цієї тези у вікових групах: чим старші опитані, тим їх більше. У контексті рівня освіти, кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 74% до 79% у різних категоріях.
«Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більш як 2,2%», – додали у соціологічній групі.