Збройні сили білорусі проводять спільні навчання з «вагнерівцями» біля кордону з Польщею (ФОТО)
19 липня до білорусі прибула вже дев'ята колона найманців ПВК «Вагнера»
Міноборони Білорусі повідомило про спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК «Вагнер». Їх проводять на полігоні «Брестський», який розташовується біля кордону з Польщею.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони Білорусі, пише «Громадське».
Як зазначається, у тренуваннях беруть участь підрозділи сил спеціальних операцій Збройних сил Білорусі.
У Білорусі заявили, що «в умовах чинної геополітичної ситуації» бойовий досвід, який має ПВК «Вагнер» є «можливістю продовжити розвивати курс, який білоруська армія взяла на модернізацію, переоснащення та швидке впровадження досвіду сучасних військових конфліктів у програму підготовки».
Там запевняють, що всі рішення Міноборони мають на меті підвищення злагодженості та навчання підрозділів ЗС Білорусі «в інтересах забезпечення військової безпеки білоруської держави».
Моніторингова група «Беларускі Гаюн» повідомила, що 19 липня до Білорусі прибула вже дев'ята колона найманців ПВК «Вагнера». Як зазначається, останніми днями деякі фури, які їхали в колонах із іншими машинами «вагнерівців», пізніше поверталися до росії. На думку організації, це свідчить про те, що фури привозять вантаж, розвантажують його в таборі і повертаються до рф або за наступною партією вантажу.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що групи «вагнерівців» продовжують прибувати до Білорусі та рухаються до місця свого розташування біля Осиповичів, але їхня кількість наразі не становить загрози для України.
Він зазначив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою, і поруч із українським кордоном прикордонники не фіксують переміщення ні військової техніки, ні особового складу або підрозділів російської армії, або підрозділів армії Білорусі.
Читайте також: як можуть використати «вагнерівців» у Білорусі.
Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак зазначав, що його країна посилила схід, перекинувши військові частини разом із технікою із заходу. Одна з них дислокується в Кольно, а інша — в Білій Підлясці.