Андрій Парубій підписав закон про функціонування української мови як державної

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Про це повідомляє “УНІАН”.

Підписання відбулося після відхилення депутатами усіх чотирьох проектів постанов, якими пропонувалося скасувати рішення парламенту щодо ухвалення цього закону.

“У найближчі години чи дні він буде підписаний президентом України”, — сказав  Парубій. Перед цим Верховна Рада розблокувала можливість підписання закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Депутати відхилили усі чотири проекти постанов, якими пропонувалося скасувати рішення парламенту щодо ухвалення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Так, за проект постанови про скасування рішення Верховної Ради від 25 квітня про прийняття в цілому проекту закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (№ 5670-д-П), поданий головою фракції “Опозиційний блок” Вадимом Новинським та його заступником Олександром Вілкулом, проголосували лише 34 народних депутатів із 339, зареєстрованих у сесійній залі.

За проект постанови, поданий рядом депутатів від “Опозиційного блоку” та позафракційними, також проголосували лише 34 народних депутатів із 336, зареєстрованих у сесійній залі.

Крім того, проект постанови депутата від “Опоблоку” Олександра Долженкова підтримали 33 народних депутата із 336, зареєстрованих у сесійній залі.

За ще один проект постанови, поданих депутатами від “Опоблоку” та позафракційними, проголосували 33 народних депутата із 337, зареєстрованих у сесійній залі. Автори проектів постанов стверджували, що в процесі розгляду цього закону були допущені порушення Регламенту Верховної Ради або “кнопкодавство”.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документ підтримали 278 народних депутатів.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM