Андрій Садовий розповів причини підняття вартості проїзду у маршрутках (ВІДЕО)

У Львові планують підняти вартість проїзду до 8 гривень. Почались уже консультації з громадськістю щодо нового тарифу. Таке рішення прийняла місцева влада, спільно з перевізниками.

На саті міста опубліковано проект “Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті”.

Згідно цього пропонується встановити тариф на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті для автобусів, які працюють у «звичайному режимі», у режимі “експрес” та “маршрутне таксі” у розмірі 8 грн за 1 поїздку.

Мер міста Львова, Андрій Садовий прокоментував ситуацію на вчорашньому брифінгу і розповів причини, які змушують піднімати тарифи на перевезення.

“Ми хочемо мати якісний транспорт, за який треба платити, тому, що автобуси, тролейбуси нам ніхто безоплатно не дає. Надії, що приватники будуть оновлювати свій транспорт чесно кажучи немає. Вони багато обіцяють, а в результаті зЅїжджають з маршрутів швидше, дуже часто порушують усі правила. Люди нарікають і мають правдиві зауваження, а питання: їх викидати, а що взамін? А взамін треба ставити нормальні автобуси, які потрібно купити. А купити один автобус — це великі кошти. Тому їх треба мати. Минулого року ми потратили 800 мільйонів, щоб купити 150 автобусів”, — зазначив мер.

Він поділився планами про те, що тепер місто планує купити наступні 100 автобусів, 100 тролейбусів. Також 10 нових трамваїв і ще 40 після капремонту.

“Тому, іншого варіанту намає. Місто має бути забезпечене якісним громадським транспортом, щоб ми не залежали від настрою того чи іншого перевізника. У принципі як вони їздять, так ми їм і компенсовуємо. Вони порушують все, що можна порушувати. Будь ласка подивіться результати нашого комунального підприємства АТП 1, приблизно 94–96 % — виїздів наших автобусів. У інших перевізників цей показник на 15–20 % нижчий. Це не робота.

Зараз існує дилема, і я б хотів, щоб львів’яни прийняли рішення. Соціальні категорії ми захищаємо, пенсіонери за проїзд не платять. Платимо переважно ми з вами. Питання з 7 до 8-ми гривень, ми можемо піти на таку оплату? Чи це складно нам? Але це дасть реальну можливість вести перемовини з банками, які вимагають окупної ціни і рентабельності. Тому питання дуже дискусійне, і я б хотів, щоб воно проговорювалося в різних середовищах і ми вийшли на компроміс”, — сказав Андрі Садовий.

Додамо, що  за розрахунками комунального перевізника АТП-1, вартість перевезення одного пасажира становить 10,15 грн — при цьому підприємство виходитиме в «нуль» прибутку.

Приватні перевізники у своїх розрахунках рентабельним називають тариф від 10,12 грн до 10, 51 грн.

При цьому, наразі, пропонується підняти тариф на проїзд у міських автобусах лише на одну гривню — до 8 грн.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!