Архітекторів просять розглянути можливість залишити основний елемент фонтану «Кульбаба» (фото)

Опубліковано 5 Червня 2019 о 11:47

Сьогодні, на апаратній нараді 05.06.2019 р., було подано пропозицію районної адміністрації по фонтану «Кульбаба». Про це повідомив депутат львівської міської ради, Ігор Зінкевич, який також неодноразово виступав за збереження традиційного вигляду фонтану.

“При реконструкції самого фонтану просять зберегти основний елемент «Кульбаба». Наразі подано заверненя до архітектора щоб розробили проект збереженням основного елементу”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що за даними прес-служби міської ради на замовлення Галицької районної адміністрації підрядна організація ПП «Патронат» розпочала ремонтні роботи з реконструкції фонтану «Кульбаба».

Після завершення робіт на площі планують поставити сухий фонтан з відкритим доступом до води.

“З огляду на суспільний резонанс і бажання мешканців збереження основних елементів старого фонтану, автори проекту розглянуть можливість використання «квіточки» фонтану в інтер’єрі нового”, — зазначила у коментарі Ольга Криворучко, архітектор, співавтор проекту «Реконструкція фонтану «Кульбаба».

Нагадаємо, що історія фонтану бере початок з 1880 року, коли на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича — Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858−1928).

Скульптура втрачена після Другої світової війни.

Орієнтовно, після 1970 року було встановлено абстрактну композицію «Кульбаба», роботи львівського художника Олега Микити.

 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM