Байдужість вбиває

Опубліковано 9 Березня 2017 о 10:24

Не бійся ворогів – у найгіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у найгіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існує на землі зрада і вбивство. ©Бруно Ясенський

У Інтернет-мережі зараз з’являється багато історій про жорстоку, трагічну байдужість до людей та подій, що відбуваються поблизу. Вражають історії, де люди будучи свідками злочинів, знаючи про небезпечні умови для інших людей проходять мимо, використовують телефон для зйомки відео-фото, при тому не надавши мінімальної допомоги потребуючій людині.


Так, звісно ви не зобов’язані, це чужі люди і взагалі у вас надто багато справ, але чи вам буде добре жити знаючи, що через ВАШУ байдужість загинула людина, що могли допомогти і пройшли мимо?

Поняття людяності кожен трактує по-різному, тому пояснимо юридичні моменти:

Відповідальність за ненадання людині допомоги і її залишення у небезпечному для життя стані передбачена статтею 136 Кримінального кодексу, санкція якої передбачає покарання у виді штрафу від двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до п’яти років позбавлення волі.

Тож, будучи свідком скоєння злочину, скористайтеся телефоном за призначенням і повідомте поліцію. Підійдіть до людини чи дитини, що пізно на вулиці чи видно по ній, що їй необхідна допомога, запитайте чи потрібна допомога, запропонуйте викликати швидку медичну допомогу, повідомте родичів чи просто проведіть додому.

Ви витратите кілька хвилин свого життя, а потребуюча людина може втратити все життя….

Досить жити поняттям «моя хата скраю», сьогодні байдужість проявили ви, завтра – байдужість на собі відчують ваші ж діти чи ви, в той момент коли будуть потребувати допомоги!

 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM