Без поліетилену: як у Львові триває експеримент з відмови від целофанових пакетів (фото)

Без поліетилену: як у Львові триває експеримент з відмови від целофанових пакетів (фото)

Львів’ян закликають хоча б на один день відмовитись від целофанових пакетів, тож у крамниці покупців заохочують приходити із своїми торбинками, якщо її нема — супермаркети пропонують екологічні пакети, йдеться у “ТСН”.

Проте, як виявилось, не всі містяни готові до експерименту. Багато хто чує про нього вже від продавчинь. Загалом, у екоексперименті зголосилися взяти участь вісім львівських мереж супермаркетів і бодай на один день відмовитися від одноразових кульочків і пластикової тари. Нині паперове пакування на овочах, крупах, на касі. Також при вході продають багаторазові торбинки з тканини. «Не кладіть банан в поліетилен, наклейте етикетку на нього, не запаковують капусту головку в поліетилен, просто наклейте наклейку — це просто, почніть із себе», — закликають відвідувачі.  

Єдине, що стало на заваді новації: крамниці поки не придумали альтернативу для пакування риби та м’яса, тому їх ще пакують у поліетилен. Що стосується інших відділів — всюди замість поліетиленових пакетів — папір. Люди трохи здивовані відсутністю рулонів з одноразовими пакетиками, але не скаржаться.«У зручності ще сумніваюся, бо там ручки є, там краще, але як воно буде — треба спробувати, добре, що почали цю акцію», — каже один з відвідувачів крамниці.

Екологи кажуть: середня тривалість використання поліетиленового пакета — це півгодини, тобто дорога від супермаркету додому, а от розкладається він в середньому 150 років. Та, щоб не шкодити екології, поки доведеться за це заплатити — поліетиленовий пакет коштує 3 копійки, а ось паперовий — сорок. У Львові на сьогоднішній акції зупинятися не збираються, впродовж місяця планують провести триденну заборону на поліетилен, а згодом відмовитися від пакетів на тиждень.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM