Білоруси у Львові провели “Марафон солідарності” на підтримку засуджених білоруських політв’язнів

У середу, 10 лютого, білоруси провели у Львові «Марафон солідарності» — забіг довжиною 23,34 км центром міста. Таку дистанцію обрали тому, що 2334 це номер статті Адміністративного кодексу Білорусі, за якою засудили найбільше їхніх громадян, які вийшли на протести. Про це повідомляє “Захід.нет“.

Участь у забігу взяли також білоруси-переселенці, які вимушено переїхали зі своєї країни до Львова через політичні переслідування. Ще одного учасника забігу розшукують у Білорусі.

«Для мене це дуже важливо. Сьогодні в тюрмах в нас, в Білорусі, багато сидять політв’язнів. Учасниця нашої національної збірної з ультрамарафону Настя Трофимчик — зовсім молода дівчина, отримала 15 діб. Тому, перш за все, я за неї біжу. Ми ж в одній команді, одноклубники. А ще біжу за всіх дівчат, які сидять. І за всіх політв’язнів. Вони не можуть бігти, тому я біжу за них», — пояснив участь у забігу марафонець Лявон Анацка.

Читайте також:   Через одного хворого пасажира польські прикордонники завернули цілий автобус українців (фото)

Довжина забігу, який мають подолати, аж понад 20 км. Їх потрібно пробігти від Оперного театру і до пам’ятника Шевченкові. Таким способом організатори акції намагаються привернути увагу до білорусів, які зазнають політичних репресій на батьківщині.

Зараз у Львові понад 300 білорусів, які покинули свою країну через політичні переслідування.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!