Бойовики самопроголошеної республіки ув’язнили студента за підтримку проукраїнських постів у мережі

Опубліковано 14 Серпня 2019 о 19:07

Бойовики так званої “ЛНР” майже рік незаконно утримують проукраїнського студента 2 курсу коледжу культури і мистецтв Сергія Русинова, але він до цих пір не внесений до списків на обмін полоненими.

“Сергія затримали за статтею 244 так званого кодексу” ЛНР ” — організація діяльності терористичної групи. За словами так званих слідчих МГБ “ЛНР”, Сергій є організатором проукраїнської терористичної групи і активно дотримується проукраїнської позиції”, — йдеться в повідомленні групи в “Facebook”.

Затримали Русинова 28 серпня 2018 року, але правозахисники Східної правозахисної групи повідомили про цей випадок 13 серпня 2019 року.

За інформацією правозахисників, хлопець просто був активним користувачам у соціальних мережах і лайками підтримував проукраїнські пости.

“Так званий суд “ЛНР” засудив Сергія Русинова до 6 років позбавлення волі й відправив його в Слов’яносербському колонію № 60. Сергій не внесений до списків на обмін, про нього мало хто знає, але хлопець щиро вірить і підтримує Україну”, — зазначають правозахисники.

У повідомленні вказується, що подібний випадок не поодинокий. У ОРДЛО щотижня проходять затримання громадян України, які не підтримують НВФ, вони схильні до затримань тому, що підтримують Україну. При затриманнях і допитах до них не допускають адвокатів, застосовують тортури.

У зв’язку з цим правозахисники закликали президента Володимира Зеленського вимагати від бойовиків так званих “Л/ДНР” переліків місцевих жителів, які були затримані з травня 2014-го року до сих пір.

“Ми повинні боротися за кожного громадянина України”, — підсумували правозахисники.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM