Боротьба з кнопкодавством: у Верховній раді запрацюють сенсорні кнопки та з’являться додаткові камери спостереження

У Верховній Раді з 2 березня, введуть у дію сенсорну кнопку для голосування та з’являться додаткові камери спостереження — це мало б унеможливити неперсональне голосування.

Про це повідомив голова парламенту Дмитро Разумков, під час засідання погоджувальної ради, пише “Громадське”.

За словами Розумкова, минулого тижня завершили тестування дії сенсорної кнопки в залі Верховної Ради. Мовляв, вона «пройшла перевірку відповідною організацією», і з цього пленарного тижня, тобто з 2 березня, депутати зможуть використовувати її під час голосування.

Водночас, він не уточнив, скільки коштувало бюджету встановлення сенсорної кнопки та з якого фонду виділили гроші.

Спікер запевнив, що сенсорна кнопка відповідає всім нормам, її протестував інститут-розробник. Він надав офіційний акт про те, що ця система може використовуватися.

Разумков наголошує, що тепер немає сенсу прив’язувати картки депутатів до їхнього робочого місця, як планувалося раніше, адже сенсорна кнопка унеможливлює одночасне натискання більш як із одного робочого місця.

Спікер Ради попросив колег зібратися завтра о 9:45 год у сесійній залі, щоби протестувати нову систему й о 10:00 год розпочати засідання з новими механізмами голосування.

Водночас Разумков зазначив, що поява сенсорних кнопок не знімає з порядку денного питання подальшої модернізації системи, яка працює з 2008 року, і наголосив на важливості впроваджувати сучасніші системи голосування.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!