Боєць Ємельянов, який героїчно захищав ДАП, постраждав у ДТП, але не може добитися справедливості

640x480
640x480

«Справу затягують. Водій був п'яний і летів 120 км/год». 

Слідство затягує розслідування щодо ДТП у Стрию, в якій постраждав герой АТО Ігор Ємельянов, який брав участь у боях за Донецький аеропорт.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, місяць тому 22 жовтня в автомобіль Ігоря Ємельянова із зустрічної смуги на великій швидкості влетів «Мерседес C300» під керуванням 25-річного Павла Гука. Однак експертиза щодо ступеня тяжкості травм Ємельянова була проведена лише через місяць, а слідство, за словами бійця, затягують, і таким чином винуватець ДТП може взагалі не понести відповідальність. При цьому Гук, за словами очевидців і свідків аварії, був п'яний і втік з місця події.


«Він не виїхав, він вилетів, я не знаю як підібрати таке слово, яке може характеризувати його швидкість. Там були частки секунди, щоб я трохи прийняв вправо і удар взяв на себе (в лівий бік - ред.), тому що, якби було лоб у лоб, то у мене від нижньої частини тіла нічого б не залишилося. Він мою машину протяг 38 метрів. Я їхав на »Пежо 206« 40 км/год, а у нього при ударі було 117 км/год, тобто він не гальмував. Свідки бачили, що він був п'яний. Люди почали мені допомагати, а він їх почав відштовхувати від машини, нібито він сам все вирішить. Плюс його пасажира зловили п'яного тоді. Він утік, а його пасажира спіймали. І цей пасажир спочатку кричав поліцейським, що водій був ще більше п'яний, а зараз він вже змінив свідчення і каже, що спав: »Я отямився, коли вже був удар, нічого не знаю, нічого не бачив", - розповідає Ігор.


«Слідчий сам говорив мамі:»Якби я не знав, що ваш син живий, я б подумав, що там труп«. Там передка взагалі немає. Цілу годину рятувальники розрізали машину і витягали мене з самої машини, так все було затиснуте», - каже потерпілий.


«Це справа дуже довго затягується. Коли я потрапив в аварію, мої друзі в перший же день дізналися, хто це був такий (другий учасник ДТП, - ред.). Він, по-перше, втік з місця події до того, як приїхала поліція. Люди бачили, що він був п'яний. Але, його навіть не оголосили в розшук. У неділю я був у реанімації, а в понеділок мене перевели у військовий госпіталь і у вівторок він до мене вже приїхав і його ще у вівторок можна було затримати і взяти кров на аналіз на спиртне. Ми подзвонили слідчому, повідомили, що Гук зараз біля мене, але слідчий не приїхав і нічого не зробив, щоб його затримати і перевірити», - розповідає Ємельянов.


Дивіться також на «Цензор.НЕТ»: ДТП на трасі Київ-Чернігів: Автомобіль на смерть збив матір із 7-річною і 9-місячною доньками. ФОТО


За його словами, судмедексперти повинні були приїхати на третій день, а вони приїхали за запитом слідчого тільки через місяць.


«Тільки в минулу середу, коли я виписувався, я ще дві години чекав, щоб приїхала судмедекспертиза, тому що слідчий лише в понеділок подав запит про експертизу», - зазначає боєць.


При цьому, заслужений лікар України Віталій Сеник, який робив операцію Ігорю, за словами потерпілого, наполягав, що травми у Ємельянова важкого ступеня, однак працівники експертизи це не взяли до уваги і визначили травму як «середньої тяжкості».


Сам Ігор після ДТП став помічати втрату слуху і скаржитися на головні болі.


«Зараз будемо робити МРТ голови. Вже цілий місяць болить голова. Погіршився слух на ліве вухо після удару», - розповідає потерпілий.


«У мене від самого таза до коліна повністю шов - розрізана нога і там стоїть спиця. Плюс мені потрібно робити ще одну операцію, щоб її витягнути. Зараз я втратив роботу мінімум на чотири місяці. А потім буде видно, як у мене нога розробиться», - говорить Ємельянов.


У нього також дві тріщини на лівій ступні і тріщина на пальці правої ноги.


За словами Ємельянова, він хоче домогтися від Гука компенсації за операцію, ліки, а також втрачену можливість працювати мінімум півроку. Також повністю перетворився на металобрухт його автомобіль. Ігор вважає, що Гук повинен понести хоч якусь відповідальність, адже його за законом як мінімум повинні позбавити прав на 3 роки. Однак, Ємельянов побоюється, що у Гука все схвачено в правоохоронних органах.


Дивіться також: Постраждалу в кривавій ДТП у Харкові Євтєєву виписали з лікарні: їй поки не можна вставати, - Кернес


«У нього (у Гука, - ред.) адвокат - колишній міліціонер і прокурор. Все говорить про те, що вони домовляються. На місці подій було 117 км/год на спідометрі (у »Мерседеса«, ред.), а у них вже на майданчику (на штрафмайданчику МВС, - ред.) вже нуль стоїть. тобто вже не скажеш, скільки там було. Але, сам слідчий говорив з моїм батьком, що на спідометрі зафіксовано 117 км/год і спідометр заклинив», - зазначає Ігор .


Також Ємельянов зазначає, що слідчий не дуже добре налаштований до нього і до його справи.


«Магурчак, слідчий, хам, з людьми не вміє нормально спілкуватися, кричить, »тикає«. У мене на роботі немає такого, щоб до мене підійшли і тикали. Мій начальник 29 років прослужив в армії і до мене на »ви« звертається, а він мені »тикає«. Намагався з нас збити гроші, мовляв за те, щоб приїхали експерти й оглянули машину потрібно їм виставити »поляну«. Машина ремонту взагалі не підлягає. Я повинен їм за це поляну »виставляти«?! Слідчий прямо говорив: »виставити «поляну», дати на бензин за те, що вони зі Львова приїдуть«. Плюс, коли мене забрали в реанімацію, мама дала 5 00 грн за евакуатор, це при тому, що евакуатор повинен забирати машину безкоштовно у разі аварії», - обурюється Ємельянов.


«Я хочу добитися того, щоб цей водій, який був п'яний і гнав 120 км/год, поніс хоч якусь відповідальність. Не хочу, щоб наступного разу на моєму місці опинилася дитина», - робить висновок герой АТО.


Дивіться також на «Цензор.НЕТ»: 22-річний військовослужбовець загинув у ДТП у Вінницькій області. Водій, який керував автомобілем, утік, - Нацполіція. ФОТОрепортаж




Нагадаємо, Ігор Ємельянов (позивний «Сокіл»), брав участь у боях за Донецький аеропорт у складі зведеного загону «Дика качка», гранатометник.


22 січня 2015-го, після 10 ранку до ДАП рушила колона техніки терористів - батальйонно-тактична група «1-ї слов'янської бригади» «ДНР», підкріплена 10-ма танками Т-72 і протитанковою батареєю МТ-12 - рухалися з українськими розпізнавальними тактичними знаками. На спостережному пункті «Зеніт» був боєць Ігор Ємельянов, який розпізнав підступний хід. Полковник Олександр Туринський «Граф» дав наказ вести вогонь з усіх стволів, протягом 10 годин щільного вогню перша колона терористів була відкинута, після цього відійшла і друга колона. Вранці солдати зібрали поранених терористів на полі бою, які своїм виявилися непотрібними, згодом передали поранених СБУ. Були взяті в полон 7 терористів, захоплено 2 БТР-80, 4 МТ-12 (одна одиниця в справному стані, яка була встановлена на позиції «Зеніт» і вела обстріл промзони Спартака). У тому бою на сусідніх постах загинули майор Петренко Василь «Моцарт» і солдат Попович Денис «Денді». У тому бою Ігор Ємельянов особисто знищив з РПГ сім БМП і БТР, 2 автомобілі «Урал», завдав значної шкоди живій силі терористів, з 23 пострілів 21 влучив у ціль.


varta1.com.ua: Новини