Через карантин на Яворівщині перевізники відмовляються возити пільговиків

Опубліковано 10 Липня 2020 о 15:30

Водії маршруток у Яворівському районі відмовляються возити пільговиків безкоштовно.

Про масові відмови повідомила ГО “Спілка ветеранів АТО “Янів”. Водночас керівництво області не скасовувало пільговий проїзд під час карантину, зазначають у “Львівській мануфактурі новин”.

“Їхав до лікарні зі Шкла в Новояворівськ. Я інвалід війни. Був добровольцем на Сході країни. Тепер двічі на рік проходжу планове лікування. Водій маршрутки “Львів–Шкло” відмовлявся везти мене безоплатно. Казав, що в АТП дали вказівку не возити по пільгах. Хоча в законодавстві України чітко прописано, що інваліди війни — за проїзд не платять”, — розповів виданню мешканець Шкла Василь, прізвище просить не називати.

Такі ж випадки траплялися і на інших маршрутах у районі. Зокрема, водій автобуса “Львів–Вовча Гора” відмовив учаснику бойових дій у пільговому перевезені начебто через вказівку керівництва.

Учора, 9 липня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, на своїй сторінці у “Facebook”, повідомив, що обласні комісії ТЕБ та НС не скасовували пільговий проїзд під час карантину.

“Для відшкодування коштів перевізникам з місцевих бюджетів передбачено близько 118 млн грн. Також у тому числі у районних бюджетах, бюджетах міст обласного значення, ОТГ — 37, 8 млн гривень. У бюджеті міста Львова — 80 млн гривень. В обласному бюджеті додатково до цих коштів передбачено 1,5 млн гривень. Найближчим часом їх розподілять та перерахують місцевим бюджетам”, — каже Козицький.

Журналісти вирішили звернутися за коментарем у Львівське АТП 14631, яке обслуговує маршрут “Львів–Шкло”. Заступниця директора Оксана Осєчко повідомила, що така вказівка — вимушене рішення під час карантину.

“Наше підприємство з великою повагою ставиться до громадян, які мають право пільгового проїзду і завжди працювало згідно з соціальними стандартами. Однак, станом на зараз, це вимушений крок, на який підприємство змушене піти на час, поки в Україні діють карантинні обмеження. Карантин в державі триває до 31 липня. На цей період діє заборона на перевезення пасажирів в кількості більшій ніж кількість сидінь. Ми просимо громадян з розумінням поставитися до цієї ситуації. Адже, насправді, це не питання перевізників чи пільговиків. Влада області повинна взяти на себе відповідальність і прийняти рішення, яке б дозволило монетизувати пільги. Натомість вони самоусунулися від проблеми і просто зіштовхнули у конфліктах водія і пільговика. Це безвідповідально, — каже Оксана Осєчко.

Нагадаємо, що, 9 липня, у Львові учасники бойових дій протестували біля ЛОДА (відео).

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM