Чи підтримуєте Ви державне фінансування хору ім. Верьовки?

Заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк припустила, що, можливо, доцільніше було б, якби держава підтримувала музичні гурти, які відтворюють і відроджують український фольклор, замість того щоб фінансувати “соцреалістичні проєкти, як от хор Верьовки”.

Заступниця міністра також вказала, що у 2018 році хор імені Верьовки отримав понад 47 мільйонів гривень держпідтримки. У хорі працювало 155 людей.

“Квартал” заплатив їм 30 тис грн за виступ у номері.

Як повідомлялося, пісню про інцидент з будинком Гонтаревої, що прозвучала в ефірі випуску “Кварталу 95”, 19 жовтня, виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки і гуморист Євген Кошовий. Зокрема, прозвучали такі рядки: “Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала”, “Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича”, “Мораль проста —хата згоріла зі стида”, “Люди вогонь побачили — допомагати почали, відра схопили й прібіглі, у вогонь соляру плескали”.

Гонтарева, коментуючи цей номер, сказала, що подібного не могло статися в цивілізованому суспільстві. “Це ганьба! Глузувати над людським горем — це неможливо уявити в цивілізованому суспільстві”, — зазначила екс-глава НБУ.

У свою чергу, міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!