CNN: ООН підозрювала компанію загиблої українки з рейсу 752 у тіньовій торгівлі зброєю

Однією із загиблих пасажирів літака “Boeing”, який збила іранська ракета, була Олена Малахова, що очолювала дві компанії, згадані в звіті ООН через ймовірний зв’язок з тіньовою торгівлею зброєю для Лівії. Про це повідомляє “Главком”, з посиланням на “CNN”.

Відзначається, що 38-річній Малаховій було виділено місце в другому ряду рейсу 752 авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» з Тегерана до Києва. Жінка була директоркою компанії “SkyAviaTrans”, яка базується в Україні, і співвласницею пов’язаної фірми “Volaris Business”, зареєстрований офіс якої розташований в Единбурзі (Шотландія).

Олена Малахова була директоркою компанії “SkyAviaTrans”.

Компанії рекламують себе як перевізники, які забезпечують транспортування вантажів і пасажирів.

Єдиний вантажний літак підприємств був знищений у результаті атаки безпілотника в Лівії в серпні 2019 року. Літак ІЛ-76, який належав “Volaris” та експлуатувався “SkyAviaTrans”, був атакований силами генерала Халіфи Хафтара незабаром після приземлення в Місураті. Екіпаж із восьми осіб встиг евакуюватися.

“SkyAviaTrans” і “Volaris” тоді заявили, що літак доставляв гуманітарну допомогу з Анкари. Проте на пресконференції після інциденту Лівійська національна армія Хафтара заявила, що літак був атакований, оскільки перевозив військову техніку, призначену для визнаного ООН уряду національної згоди в Тріполі.

У своїй останній доповіді про ембарго ООН на постачання зброї до Лівії, опублікованому в грудні, група експертів ООН заявила, що деякі держави-члени, в тому числі Туреччина і ОАЕ, систематично порушували заборону і «регулярно, а іноді нахабно постачали зброю».

У доповіді йдеться, що велика частина зброї була відправлена у вигляді частин для безпілотників, які домінували в бойових діях в останні роки. Частини дронів часто маскували під автомобільні деталі.

Експерти провели розслідування нападу на літак “SkyAviaTrans”/”Volaris”. Вони прийшли до висновку, що легке корисне навантаження для такого типу літака і аномалії в його документації означали, що «вантаж був військовим матеріалом великого обсягу і малої маси, наприклад фюзеляж і крила» безпілотних бойових літальних апаратів.

Було також встановлено, що німецька компанія, яка замовляла літаки від імені лівійського уряду, порушила ембарго ООН. Група не звинувачувала “SkyAviaTrans” і “Volaris” у порушенні заборони на постачання озброєння, але зазначила, що у вантажній документації літака чітко вказано, що в його вантажі містяться «Nо DG (небезпечні вантажі), No Ammo, No Weapon».

Експерти заявили, що протоколи “SkyAviaTrans” і “Volaris” для проведення належної перевірки були «абсолютно неадекватні і не відповідали меті».

У звіті ООН прямо не говориться, що Малахова знала, що на літаку її компанії була незаконна зброя. Але в ньому вказується, що “Volaris” взяла на себе відповідальність за митні дозволи і іншу документацію на рейсах, що виконуються “SkyAviatrans”, посилаючись на договір між цими організаціями.

Примітно, що контракт було підписано від імені “Volaris” особою з ініціалами «OM».

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!