Декілька правил для вдалого та безпечного пікніка

Зі святом Великодня розпочинається чудесний сезон пікніків та “шашликів”. Не одна родина вже намаринувала м’ясце і зібралась відсвяткувати вихідні на природі. Як краще та безпечніше це зробити, підготувала Українська правда.Життя.

Воно й не дивно, після затяжних холодів і “зимового” бонусного березня ми втомилися від перебування у чотирьох стінах, настільки, що з першим теплом поспішаємо окупувати галявини у парках та лісах.

Фото: Варта 1

Щоб святковий захід відповідав вашим очікуванням, пропонуємо дослухалася до порад портлендських експертів і даємо на ваш розсуд список простих правил:

Збирайтеся по списку, щоб нічого не забути

Крім списку продуктів, обов’язково спладіть перелік необхідного допоміжного приладдя. Ножі, дошки для різки, одноразовий посуд, ковдри (бажано водонепроникні), серветки тощо. Попередньо домовляйтеся з іншими учасниками пікніку про те, хто що бере, щоб не вийшло, що всі візьмуть те саме, а щось з потрібного ­– забудеться.

Продумайте страви, якими будете частувати людей

Подайте їжу, яку можна їсти руками (наприклад, на шпажках) або вилкою – ніякого ножа. Пікнік не є місцем для формальностей. Взагалі ідеальна їжа для пікніка – та яку можна їсти однією рукою, в іншій продовжуючи тримати напій. Щоб їжа дійсно смакувала всім спакуйте з собою набір приправ з трав, солі та перцю. Захопіть олію та соуси.

Не забудьте про розваги та десерти

Коли всі вже наїлися солоних страв та випили досхочу напоїв, завжди хочеться поласувати солоденьким. Це можуть бути кекси, печиво або батончики, а може й корисніший варіант – сезонні фрукти. Окремо подумайте про набір настільних ігор, або про м’ячі та інше приладдя для тематичних та рухливих ігор.

Подумайте про зручність та оптимальність їжі та напоїв

Не беріть із собою те, що може пошкодитися або розлитися при транспортуванні. У випадку, коли закупівлі не відбуваються централізовано для всіх, домовтеся, що кожен візьме із собою воду. Якщо ви везете пляшки вина, то або візьміть із собою штопор, або пляшки закриті гвинтовим ковпачком. Якщо не хочете навантажуватись пляшками, то купіть контейнери з вином.

Щойно прибули на місце – дайте кожному щось перекусити

Хрускі закуски або легкі бутерброди разом з першою склянкою вина або коктейлю допоможуть налаштуватися на справжній відпочинок та не переїсти потім. Не на голодний шлунок і багаття розводитимиться вже на так гарячково.

Не забудьте про безпеку! Кліщі та комарі!

З весною розпочинається сезон кліщів та комарів. Вдягніть максимально закритий одяг та захопіть спрей (на місці розпилюйте його на себе далеко від їжі). Не зайвою буде й аптечка з першим необхідним. Щоб їжа не псувалася – не лишайте її на відкритому повітрі. Зручно буде тримати деякі страви у термосумці.

Не забудьте прибрати за собою (!)

Це здається таке банальне правило, про яке так часто чомусь забувають відпочиваючі. Захопіть з собою сміттєві мішки. Все паперове, що безпечно можна спалити у вогні, – спаліть. Пластик, скло та специфічні харчові відходи – заберіть із собою.

 

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM