Денісова звернулась до МОЗ і Держпраці з приводу голодування медиків на Львівщині (ФОТО)

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Міністерство охорони здоров’я і Державну служби України з питань праці вжити дієвих заходів щодо виплати заробітних плат медикам у Львівській області.

Про це Денісова повідомила у “Telegram”, пише “Укрінформ”.

Омбудсмен зазначила, що 18 медиків комунального підприємства «Міська лікарня Соснівської міської ради» на Львівщині оголосили голодування у зв’язку з невиплатою всьому трудовому колективу заробітної плати, починаючи з квітня 2021 року.

«Задля поновлення порушених конституційних прав медиків, направила листи до Міністерства охорони здоров’я та Державної служби України з питань праці, у яких наголошую на необхідності вжиття дієвих заходів для поновлення прав медичних працівників закладу охорони здоров’я на своєчасне одержання винагороди за працю, а також на належні, безпечні та здорові умови праці», — заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Також Денісова доручила своєму представнику в західних областях здійснити відповідні заходи парламентського контролю за додержанням прав медиків.

Вона  зауважила, що медики вимагають погасити заборгованість із зарплатної плати, включно з «ковідними» доплатами, а також оздоровчими виплатами за поточний рік.

«Серед їхніх вимог — здійснити перерахунок зарплат за 2020 рік і компенсацій за втрату частини зарплати, у зв’язку з недотриманням термінів її виплати», — додала вона.

Нагадаємо, сьогодні медики Соснівської лікарні оголосили голодування.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!