Для будівництва євроколії зі Львова можуть залучити польський кредит — Криклій

“Укрзалізниця” може залучити кредит у польської фінансової установи для того, аби збудувати колію європейського зразка від Львова до україно-польського кордону.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій в інтерв’ю «ЦТС», пише “Громадське”.

«Проєкт євроколії реальний, він цікавий. Ми хочемо розвивати мультимодальність у цьому переході. Потенційно, можемо навіть говорити про те, щоб був який-небудь доступний кредитний ресурс з польської сторони, адже вони теж зацікавлені у цьому», — повідомив Криклій.

За словами Владислава Криклія, реалізація проєкту євроколії може позитивно вплинути не лише на пасажирські, але й на вантажні перевезення. Зокрема, це дозволить українським експортерам вільно перевозити товари з України до ЄС залізницею.

Нагадаємо, що про будівництво євроколії зі Львова до україно-польського кордону повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов. За його словами, проєкт мають реалізувати до кінця 2020 року.

Зазначимо, що Україна та ЄС мають різні стандарти колій. Це ускладнює здійснення прямих залізничних рейсів з українських міст до європейських. Такі рейси здійснюються переважно на спеціальних вагонах, які на кордоні переносять на колії європейського зразка.

Єдина колія європейського зразка, що сполучає українське місто та ЄС прокладена з Мукачево. Зокрема, минулого року нею пустили поїзд сполученням “Мукачево–Будапешт”. У 2019 році цією колією з’єднали Мукачево та Кошице.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!