До лікарень Львова з переохолодженням та обмороженням потрапило 16 людей

Упродовж 1−17 січня цього року до міських лікарень Львова з переохолодженням та обмороженням госпіталізували 16 осіб. Зокрема, у 12 були обморожені кінцівки, 4 отримали переохолодження. Зараз 3 осіб уже виписали. Про це повідомили в міському управлінні охорони здоров’я.

Усіх людей  закликають бути обережними на вулиці і дотримуватися простих правил поведінки, аби уникнути біди.

Так, в управлінні охорони здоров’я нагадують, що в період холодів слід дотримуватись таких рекомендацій:
— віддавати перевагу зручному взуттю, яке не стискає ногу, воно має бути зручним і не тісним, бажано без підборів та з теплою вкладкою;
— одягати зручний, щільний, легкий одяг, який не сковує рухів;
— для захисту шкіри змазувати лице та руки жирним кремом;
— на руки обов’язково одягати теплі зручні рукавиці, шарфи;
— якщо відчуваєте, що мерзнете, у жодному разі не стійте на місці — намагайтеся рухатися, адже рухи посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла;
— не торкатися оголеною шкірою до металевих предметів;
— при температурі нижче –15 °С обмежити час перебування дітей на вулиці.

«Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім вуха і ніс. При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти. Перша самостійна допомога — зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою — це може призвести до поглиблення ураження», — наголошують в управлінні охорони здоров’я ЛМР.

Читайте також:   На Закарпатті загинув мотоцикліст, який в’їхав у бетонний міст

До слова, у Львові діють два пункти обігріву. Один із них — у Львівському центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а. Інший — у приміщенні БО «Регіональний центр соціальної адаптації» на вул. Личаківській, 56 за умови зниження температури повітря до мінус 10 °C. Так, у Центрі обліку пункт обігріву функціонує щоденно з 09:00 до 20:00 год. (з 20:00 до 09:00 год. для бездомних осіб діє відділення нічного перебування).

А пункт обігріву на вул. Личаківській, 56 діятиме в робочі дні з 09:00 до 18:00 год й за умови зниження температури повітря до мінус 10 °C.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!