До Львова прилітали літаки, названі в честь Героїв України, які загинули у зоні ООС (фоторепортаж)

Нещодавно, до Львова прилітав військово-транспортний літак Іл-76МД, який носить ім’я Героя України «Олександр Белий».

Літак названо на честь командира літака Іл-76, який був збитий російсько терористичними військами поблизу Луганського аеропорту.

У Повітряних Силах України, знаходяться на озброєнні літаки, названі на честь Героїв України!

Йдеться, про два літаки, транспортний Ан-26 «Констянтин Могилко» та літак аерофотозйомки Ан-30 «Дмитро Майборода». Дані борти також неодноразово прилітали у місто Лева.

Антонов Ан-26 названий на честь командира літака «Дмитра Майбороди» та його колеги «Дмитра Шкарбунова» які героїчно утримували літак, який стрімко падав, поки екіпаж вистрибував з парашутами з підбитого російськими терористами борту. Посмертно льотчиків нагородили званнями Героїв України.

Бригада, у якій служили пілоти присвоїли почесне звання «імені Дмитра Майбороди». Також перейменували вулицю, де жив Дмитро.

Історія льотчика стала основою для створення фільму «Мати апостолів», що вийшов у прокат наприкінці минулого року.

Антонов Ан-26 з бортовим номером 35, який виконує завдання з транспортування поранених воїнів, носиться ім’я Героя України «Дмитра Майбороди» та кожен день служить на благо України.

Антонов Ан-30 «Констянтин Могилко», названий на честь Героя України, який героїчно відводив охоплений та неконтрольований полум’ям літак Ан-30 від міста Слов’янськ.

Ціною власного життя, він урятував сотні мешканців цього населеного пункту.

За цей подвиг Костянтина Могилка посмертно нагороджено званням Героя України.

У збитому російськими військовими терористами літаку, загинуло 5 членів екіпажу: командир літака Костянтин Могилко, оператор фотозйомки Сергій Камінський, радист Володимир Момот, бортмеханік Олексій Потапенко і борттехнік Павло Дришлюк.

Врятувались, зістрибнувши з парашутом, молоді лейтенанти Кирило Крамарєв і Василь Полажинець та штурман-інструктор підполковник Сергій Ніколаєв.

На честь українського льотчика, Героя України, названі школи та площі по всій Україні. У пам’ять про членів екіпажу зведено обеліск та меморіал.

На честь командира «Дмитра Майбороди» був названий літак з його рідної частини Ан-30 з бортовим номером 86. Літак після капітального ремонту виконує завдання за призначенням.

Інформація: Армія Інформ

Фото: Юрій Танчин, Василь Садовий

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!