До Львова вкотре приїдуть американські дитячі хірурги (відео)

dsc_8799_e6a03
dsc_8799_e6a03

З року в рік, починаючи із 2010, до Львова приїжджає команда американських хірургів, щоб оперувати дітей із травмами від опіків. Відомо, що минулоріч їм вдалося прийняти близько 200 пацієнтів за тиждень! Когось вони просто консультують, комусь на місці помагають, а надважких забирають до США (на цей час близько пів сотні українських діток пройшли чи проходять там лікування). Більше про це розповідається на сайті Форпост.

До прикладу, Володя Бубела - хлопчина отримав жахливі опіки під час пожежі. Лікарі давали йому мало шансів на життя — 75% тіла було вкрито страшними ранами. Володю вдалося вивезти на лікування у Бостон, де він потрапив до професора Гарвардського університету Геннадія Фузайлова. Ситуація була настільки критична, що сам лікар зізнавався - втрачав надію. Дитина перенесла до 40 операцій. Під інтенсивним наглядом та турботою спеціалістів Володя вижив. Зараз він в Україні і йому доведеться витримати ще не одну операцію. Однак, головне, що хлопчик таки отримав шанс на життя.

 

Інша історія про Ігора Локатоша, якого Геннадій Фузайлов із командою забрали до себе в клініку. Хлопчик на той момент був в дитячому будинку, де він опинився після отриманих невідомим чином опікових травм. Ручки й ніжки дитяти були понівечені ранами, які навіть ніхто не обробив. Він ледь ходив та практично не міг згинати верхню кінцівку. Більше того, хлопчина недоїдав та погано говорив. Зараз він уже втретє в Америці, де вкотре продовжує своє лікування. Ігор може ходити, рухати рукою та розмовляти. Журналістам каже, що обов’язково стане лікарем!

 

Тож згодом команда волонтерів у Львові почала займатись профілактикою опікових травм. Адже, зі слів Геннадія Фузайлова, куди дешевше створити просвітницький проект та навчати батьків, ніж лікувати опіки — адже один день перебування у бостонській клініці коштує 10 тисяч доларів. І їх сплачують донори та меценати. Відтак, активісти взялися розміщувати інформативні плакати у відділеннях жіночих консультацій, громадських транспортах, білборди по місту. З 2016 ця відданість у подоланні проблеми викристалізувалася в освітній проект під назвою «Проти опіків».

Таким чином Львів став місцем своєрідного експерименту місцевих активістів, фахівців та американських лікарів. Експеримент вийшов доволі успішним, про що свідчить статистика — Львівська область входить до трійки лідерів із найменшими показниками дитячого опікового травмування серед всіх областей України.

Адже, як виявилось, в Україні на даний час складається жахлива ситуація із дитячим травматизмом саме у вигляді опіків. За даними МОЗ щорічно відбувається понад 7 тисяч випадків важких опіків у дітей. А це 84 тисячі днів сукупно проведених у лікарні. Й понад 1 мільярда гривень витрат батьків та держави. Це сотні дітей-інвалідів кожного року та десятки смертей!

Вже цього року завдяки проекту та за підтримки МОЗ України у кожній області буде впроваджено освітню програму щодо запобігання опікового травматизму.

“20 дітей кожного дня отримують опіки. Ми можемо лише через просвітницьку роботу зменшити це на 30%. Так було зроблено в інших країнах, і ми розпочали національну програму, щоб навчити батьків як зробити так, щоб діти не отримували опіки”, - розповідає Уляна Супрун, очільниця МОЗ, у коментарі телеканалу ПравдаТут.

Тож цьогоріч американські лікарі прийматимуть у Львові з 15 по 23 вересня у медичному центрі “Medicover”. Як і минулого року, планується оглянути близько 200 пацієнтів та прооперувати до 55. Крім Геннадія Фузайлова до Львова завітають лікарі із найкращих клінік США: HarvardMedicalSchool, MichiganUniversity, WashingtonUniversityinSt. Louis. Родичів пацієнтів та лікарів просять зголошуватись за телефоном: +380673145221 п. Мирослава Децик, координатор проекту в Україні, на електронну пошту, що зазначена сайті http://burnpreventionukraine.com, або у соцмережах .

varta1.com.ua: Новини