До міста Лева завітав літак імені загиблого полковника Олександра Белого

«Бойовий Транспортник», саме так можна охарактеризувати Іл-76МД з бортовим номером 76683, який нещодавно відвідав місто Лева!

«Олександр Бєлий» ім’я Героя України військового льотчика, який був командиром Іл-76МД (76777) збитого російсько терористичними військами під час заходу на посадку в аеропорт Луганська.

У ніч з 13 на 14 червня три військово-транспортних літаки Іл-76МД вилетіли з міста Дніпра у напрямку Луганського аеропорту для підтримки українських військ. Під час заходу на посадку перший Іл-76 з бортовим номером 76683 здійснив посадку та зарулив на перон. Доля Іл-76МД з бортовим номером 76777, який розпочав заходити, стала трагічною. Коли літак почав здійснювати процедуру заходу на посадку окупанти випустили ракету по літаку, а згодом добивали з кулеметів.

49 життів у тому числі 9 членів екіпажу та 40 десантників загинули.

«…МЕНЕ ЗБИЛИ. ПРОЩАВАЙ!» останні слова полковника Олександра Бєлого, які назавжди змінили нас, доля близьких та рідних загиблих!

20 червня 2014 року президентом було підписано указ за особисту мужність героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу» полковник Олександр Бєлий нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

30 листопада 2016 року літаку Іл-76 (76683) було присвоєно ім’я героя України «Олександр Бєлий» з метою увічнення пам’яті полковника за його мужність та героїзм!

На фюзеляж борту було нанесено ім’я та прізвище українською та англійською мовами. Саме цей літак першим здійснив посадку в аеропорту Луганська та за тиждень після трагічної події екіпаж героїчно зумів вилетіти з аеропорту та зберегти літак, який успішно виконує завдання, приймає участь у навчаннях та вірно служить Україні!

Фото: Юрій Танчин, Василь Садовий

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!