Другий тур виборів: 5 днів на перереєстрацію місця голосування (відео)

Опубліковано 8 Квітня 2019 о 20:30

Усім охочим проголосувати у другому турі президентських виборів не за місцем реєстрації знову доведеться подавати заяву до держреєстру, йдеться у сюжеті “ТСН.16:45”. У першому турі місце голосування змінили 315 тисяч українців. Для подачі документів у виборців було два з половиною місяці. Цього разу на процедуру є лише тиждень.

І з візочками, і на самокатах виборці знову потягнулися до відділів ведення державного реєстру. Перед першим туром охочі змінити місце голосування тут шикувалися аж за ворота. Тепер усі вміщаються у приміщенні.

Натреновані чергами виборці, у натовпі швидко наводять лад. Спочатку всі записуються. Потім хтось із черги контролює цей список. 

Черга просувається оперативно, бо у цьому відділі розділили процес. Поки що тут тільки приймають документи, а вже наступного тижня будуть видавати посвідчення з новим місцем для голосування.

В іншому столичному районі черга більша. Аби прискорити процес, на допомогу покликали адміністраторів з іншого відділу. Тут правила не змінювали: вистояв чергу, здав документи, стоїш далі і чекаєш відкріпне. Чекали і по три години.

Своєї черги знімальна група “ТСН” дочекалася десь за годину. Керівник відділу запевнив, що відкріпне можна забрати і в день виборів. У державному реєстрі підтвердили, що посвідчення про зміну голосування справді пред’являти на дільниці не обов’язково.

“Виборці, які змінили своє місце голосування, будуть включені до списку виборців саме в кінці списку. І для того, щоб отримати виборчий бюлетень, необхідно мати лише паспорт громадянина України і бути включеним до списку виборців”, — зазначив керівник служби розпорядника державного реєстру виборців Олександр Стельмах.

За даними державного реєстру виборців, лишень за вчора, після того як ЦВК оголосила про другий тур, місце голосування змінили понад 9 тисяч людей. На сьогодні цим правом скористалися вже понад 25 тисяч громадян. Документи прийматимуть до понеділка включно.

Нагадаємо, Національний екзит-пол проаналізував хто за кого проголосував. Володимира Зеленського однаковою мірою підтримували і чоловіки, і жінки — 31 %. Петро Порошенко і Анатолій Гриценко мали більшу симпатію серед чоловіків (19 % і 9 % відповідно. Серед жінок —  17 % і 6 % відповідно. Юлію Тимошенко навпаки підтримали 15 % жінок і 13 % чоловіків.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM