Дубневич може заплатити 93-мільйонну заставу

1022329665
1022329665

Прокурор стверджує, що нардеп Ярослав Дубневич у змозі сплатити заставу в 93 млн грн. Як передає «УНІАН», прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко на засіданні Вищого антикорупційного суду, де обирають запобіжний захід Дубневичу, зауважив, що, згідно з даними слідства, Дубневич має 6 млн грн, 2 млн доларів, а також володіє 90 об’єктами нерухомості, тому в змозі сплатити заставу у 93 млн грн.

Дев’ятеро народних депутатів, зокрема, Ігор Палиця, Віктор Балога, Віктор Бондар, Тарас Батенко, Антон Кіссе заявили про готовність взяти Дубневича на поруки.

Адвокат Станіслав Пелюк попросив суд не задовольняти клопотання прокурора та обрати запобіжний захід у вигляді взяття на поруки народними депутатами. 

Як повідомив адвокат журналістам у перерві судового засідання, якщо суд задовольнить клопотання прокурорів та обере запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави, тоді Дубневича відправлять до слідчого ізолятора, звідки вийти він зможе вже після того, як застава буле внесена.

Наразі, судове засідання триває. 31 жовтня Верховна Рада підтримала подання генерального прокурора Руслана Рябошапки про надання згоди на притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За даними Генпрокуратури, перебуваючи на посаді голови Комітету ВР з питань транспорту, Дубневич був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні держзакупівель, а також мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення.

Докази свідчать про те, що Дубневич зі спільниками вивчив попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняв рішення заволодіти коштами філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 млн 277 тис грн. Слідство вважає, що кошти були отримані контрольованими Дубневичем та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу філії, при цьому народним депутатом неодноразово було використано своє службове становище в інтересах пов’язаних з ним осіб. У подальшому грошові кошти були використані спільниками на власний розсуд.

Дубневичу інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

varta1.com.ua: Новини