Джорджіо Армані: справжній реформатор моди

Італійська компанія “Giorgio Armani S.p.A” була заснована в середині 70-х і в кінці XX століття стала однією з найбільших у світі моди. У колекції цього модного дому не тільки одяг, взуття, предмети розкоші, а й елітна парфумерія https://makeup.com.ua/brand/29115/

У цій статті ми пропонуємо цікаві факти з життя його засновника.

Складові успіху

Джорджіо Армані сьогодні є одним з найбагатших людей Італії, але народився він в скромній багатодітній родині.

Батьки були далекі від світу мистецтва, але саме вони прищепили своїм дітям любов до театру й кінематографу.

Можливо саме творча складова допомогла Джорджіо піднятися на вершину успіху.

Отже, основні етапи сходження:

  • Спроби та пошуки. Після закінчення школи почав вивчати медицину в Болонському університеті, але через 2 роки зрозумів, що професія лікаря не для нього. Далі — служба в армії і пошуки себе. Несподівано він захопився фотографією й всюди носив з собою фотокамеру. В результаті, за рекомендацією знайомого влаштувався на скромну посаду — підсобний робітник в одному з великих універмагів Мілана. Але творчі здібності та підприємливість допомогли швидко піднятися по кар’єрних сходах. Спочатку він займався оформленням вітрин, а потім закуповував одяг. У 60-ті Армані працює спочатку асистентом, а потім стилістом у відомих італійських модельєрів.
  • Власний бренд. На початку 70-х Джорджіо працює як вільний художник, але його друг архітектор Серджо Галеотті умовив його відкрити свою компанію й взяв на себе її фінансове керівництво. Перша колекція складалася з чоловічих костюмів коричневого, сірого, чорного кольорів. Піджаки мали особливий крій — вони не завужені до низу, а традиційні для того часу великі підплічники були відсутні. У 1975 році марка була офіційно зареєстрована. В її каталог увійшли весняно-літній жіночий одяг і кілька лінійок в молодіжному, спортивному, пляжному стилях. Потім особливою ​​фішкою бренду стали жіночі ділові костюми, для пошиття яких використовувалися щільні тканини, що традиційно застосовуються в чоловічому одязі.
  • Кінематограф. У 1980 році в прокат вийшов фільм «Американський жиголо». Одяг героя Річарда Гіра був розроблений Джорджіо. Костюми від дизайнера стали помітною деталлю картини. У 1990 році успіх повторився після виходу фільму «Красуня», де комплекти від Армані також носив Річард Гір. Вважається, що саме кінематограф приніс кутюр’є світову популярність.

Візитною карткою знаменитого модельєра стали вечірні наряди та ділові костюми, в яких присутні елементи повсякденного й спортивного напрямку. Стиль Армані — це одяг у вільному стилі, з приємних на дотик матеріалів, що дозволяє елегантно виглядати й комфортно себе почувати.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!