Евакуйовані українці показали, як їм ведеться в санаторії у Нових Санжарах (відео)

Увечері, 20 лютого, евакуйованих із Китаю українців та іноземців поселили в медичний центр Національної гвардії «Нові Санжари», що розташований на Полтавщині. Зараз вони відпочиваються та облаштовуються на новому місці.

Відео того, в яких умовах вони перебуватимуть ще 13 днів, опублікували в мережі.

Одна з евакуйованих українок — Олександра Волкова — показала на відео кімнату, в яку її помістили. Відповідний ролик вона опублікувала у Stories в “Instagrim”. На ньому видно старі ліжка та інші меблі, а також двері, у яких немає замка, зате є ключ. Також вона поскаржилася на те, що душ вдарив її струмом, однак додала, що рада тому, що приїхала і, загалом, умови її влаштовують.

Ще одне відео опублікував евакуйований хлопець, де показав своє тимчасове помешкання.

Своїми враженнями після першого дня у “Нових Санжарах” із “BBC News Україна” поділився і журналіст, кореспондент новин “Сьогодні” на каналі “Україна” Олександр Махов. Він повертався з Китаю разом з евакуйованими.

За його словами, всі люди, які перебувають на обсервації, живуть в одній будівлі. Їм заборонено виходити на вулицю, але у кожного в кімнаті є балкон. Іноземці живуть разом з українцями.

Евакуйовані пасажири перебувають на другому та третьому поверсі, медики й Олександр живуть на четвертому. Пересуватися між кімнатами вільно не можна.

“Я не можу сказати, що це 5-зірковий готель, це більше схоже на армійський гуртожиток, тут є ремонт, пластикові вікна. Тобто умови дуже достойні”, — зазначив Олександр Махов.

Він розповів, що в кімнатах селять по одному, двох і по трьох. У кожній кімнаті є душ, гаряча вода, холодильник, телевізор.

Українці також розповіли, чим їх годують.

Їжу евакуйованим приносять люди в костюмах спецзахисту. Залишають і виходять. Зокрема, журналіст розповів, що на сніданок давали гречку, сосиску, салат з буряка, яйце, сік і бутерброд з сиром.

У МОЗ зазначили, що їжу для евакуйованих готують в окремому приміщенні. Подають її в одноразовому посуді, який після використання знищують.

Приміщення санаторію охороняє поліція і Нацгвардія. Близько 400 правоохоронців слідкують за периметром, входами і виходами, дорогами до закладу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!