Фасади новобудов Львова прикрасять творами мистецтва

Опубліковано 14 Лютого 2020 о 13:13

Сьогодні, 14 лютого, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про розміщення творів мистецтва на фасадах сучасних будівель із метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, а також знакових історичних подій.

Про відповідне рішення “Про популяризацію відомих постатей та знакових історичних подій у просторі міста Львова”, яке виконком прийняв із зауваженнями під час засідання в п’ятницю, повідомляє пресслужба ЛМР.

«Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали 6 будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня», — розповіла керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська.

Першими обрали 6 особистостей, які будуть зображені на будинках 6 районів Львова, де вони жили-творили-працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель. Попередні ескізи, приклади таких зображень можна побачити за посиланням: https://prezi.com/view/XRj8Dk2f9WWxCDjdW4tV/

Фінансування заходів, пов’язаних з розміщенням творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) на фасадах наявних будівель у районах Львова, здійснюватимуть за кошти, передбачені в міському бюджеті на реалізацію заходів Програми «Львів 2020: Фокус на культуру» в рамках проєкту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM