Групи_смерті

Опубліковано 8 Березня 2017 о 14:18

У соціальних мережах у групах закликають дітей до вчинення самогубства. Суїцидальні спільноти називаються «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене о 04:20», «F57». Назви груп можуть і містити назви з інших слів або “набір букв”, тому вартує звернути увагу на аватарки груп на яких розміщаються кити, порізані руки, свастика, депресивні підлітки. У таких групах діє долучення до гри по заявці або напису спеціальних слів на сторінках (тоді куратори самі додаються до дитини).
Куратору, особі, яка вестиме дитину до самогубства дитина має скинути повне ПІБ та номер мобільного телефону. Опісля, дитині даються завдання, їх є від 13 до 50. Спочатку йде перевірка на фейковість – дитина надсилає своє селфі з певним написом на аркуші куратору. Опісля вже завдання, які несуть загрозу дитині, напр. поріз руки (може бути одиночний поріз або поріз у вигляді кита).Всі завдання потрібно виконувати строго у вказаний час і надсилати фото чи відеозвіт.

На своїй сторінці дитина у статусі прописує зворотній відлік, напр. 5/50. Також, змінюється тематика публікацій, постять про смерть та китів. У друзях дитини з’являються невідомі люди, котрі мають у даних похідні від слова кит або аватарки з зображенням китів.

Фінальним завдання є самогубство. У приватних повідомленнях дитину перевіряють на готовність вчинити самогубство. Після підтвердження, створюють аудіозапис з скаргами дитини на життя і переконують, що єдиний вихід з ситуації – самогубство. Тоді, дитині вказують, як саме вчинити самогубсвто та учасники групи знімають момент загибелі на відео, щоб розмістити підтвердження смерті у соціальних мережах.

При відмові дитині погрожують у соціальних мережах смертю батьків та вбивстом самої дитини. Також погрожують за допомогою телефону, який завчасно питають при вступі у групу. Тому, зверніть увагу з ким спілкується дитина по телефону та зміни у розмовах, напр. дитина виходить з кімнати, щоб поспілкуватися по телефону.

Вступаючи у гру, дитина дуже змінює свою поведінку:

1. Безпричинна зміна поведінки. Був спокійним – став нервовим або навпаки стають надто ввічливими.

2. Порушення сну: сонливість або безсоння, так як завдання часто видаються дитині вночі.

3. Дитина стає замкнутою, куратори груп забороняють комусь розповідати про гру та налаштовують дитину проти батьків.

4. Зневажливе ставлення до своєї зовнішності у підлітків, які раніше не були в цьому помічені: перестають вмиватися, чистити зуби, одягаються неохайно.

5. Дії, які можна трактувати, як прощання: спроби закінчити всі справи, раздарювання улюблених речей друзям.

При виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Більше інформації від Кіберполіції https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/2113329

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM