Інтернет-шахраї винайшли новий спосіб видурювання грошей

Соцмережами шириться новий вид шахрайства: до вас у друзі додаються нібито сестра чи отець (прототипи реальних людей) і починають з того, що, мовляв, це нова сторінка, бо доступ до колишньої втрачено, інформує «Духовна велич Львова».

Трішки переписки — і просять грошей. Зазвичай вказують благодійні цілі.

Жертвою зловмисників став і синкел у справах монашества Львівської архієпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), чию фейкову сторінку створили зловмисники.

Отець оперативно повідомив про подію на своїй справжній “Facebook”-сторінці: «Слідом за багатьма іншими також і я став жертвою інформаційної атаки з шахрайськими цілями. Отож, сьогодні мої друзі повідомили мене, що хтось створив від мого імені сторінку у “Facebook” і розсилає запити від мого імені та просить про кошти. Прошу усіх бути обережними і не вестися на провокації. Не знаю, як з цим боротися. Просто усіх повідомляю. Я ніколи не змінював своєї сторінки і про будь які зміни я повідомлю публічно. Також я ніколи ні в кого не просив грошей, ані висловлював будь-яких інших прохань», — йдеться у повідомленні.

Дізналася про фейкового двійника своєї фб-сторінки і монахиня зі згромадження Сестер служебниць Непорочної Діви Марії с. Філомена. «Про фейк дізналась від друзів, які надіслали посилання і скріни із сторінкою та повідомленнями від мого імені, ніби-то я прошу гроші для хлопців в АТО. Близькі друзі одразу зрозуміли, що щось не те, однак знайомі — ні, готувались пересилати кошти. Що можу порадити у цій ситуації? Перш за все, написати пост на своїй сторінці повідомлення про те, що фейк. Також варто попросити у пості, щоб друзі натиснули кнопку «скарга», аби заблокувати. Тоді мені на електронку прийде повідомлення про скарги друзів і я підтверджую що це фейк», — наголошує сестра.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!