Іран назвав винного у збитті українського літака “Boeing 737”

Опубліковано 24 Травня 2020 о 14:00

Іран назвав відповідальним за збиття українського літака, на початку січня поблизу Тегерана, оператора ракетної системи, який порушив правила дій ведення вогню «без отримання дозволу» у сформованих на той час умовах. Про це пише “Радіо Свобода”, з посиланням на заяву колишнього іранського законодавця Махмуд Садекі, який отримав таку відповідь від міністра оборони Ірану, бригадного генерала Аміра Хатамі.

Махмуд Садекі повідомив, що надіслав запит міністрові 23 квітня і отримав відповідь лише зараз.

Амір Хатамі повідомив, що оператор ракетної системи звинувачується в тому, що, ймовірно, він не спілкувався з командним центром, покладаючись на «нечітку інформацію» від Міністерства оборони, коли ухвалив рішення про запуск ракети.

Махмуд Садекі уточнив, що хотів отримати від міністра оборони Ірану роз’яснення причин «відсутності координації в національній мережі протиповітряної оборони», що призвела до пуску двох ракет по українському пасажирському літаку в небі біля Тегерана.

Нагадаємо, 8 січня, український лайнер “Boeing 737” (PS752) зі 180 пасажирами на борту був збитий, неподалік від аеропорту Тегерана, у Ірані.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM