Керівникам “Українського вибору” Медведчука повідомили про підозру за “референдум” у Криму

Трьом керівникам ініціативних груп громадського руху “Український вибір” Віктора Медведчука повідомили про підозру. Їм інкримінують організацію та проведення незаконного “референдуму” у тимчасово окупованому Криму. Про це з повідомлення прокуратури Криму та Севастополя повідомляє “24Tv”.

Дії підозрюваних кваліфіковані за статтями про державну зраду та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Двоє підозрюваних брали участь у незаконних формуваннях.

Досудове розслідування встановило, що представники руху “Український вибір — Право народу”, який до 2016 року мав назву “Український вибір”, сприяли окупації Кримського півострову.

Зокрема, двоє підозрюваних, очолюючи ініціативні групи вказаного громадського руху,входили до складу незаконного збройного формування “Самооборона Севастополя”.

Один з підозрюваних очолював територіальний підрозділ цього формування, інший керував окремим підрозділом “самооборони” — “Слов’янським щитом”.
Фігурантам справи закидають:
— виконання протиправних наказів “ватажків” незаконних формувань;
— активну участь в організації та проведенні незаконного “референдуму” на території Криму, зокрема як спостерігачів на “дільницях” у складі незаконних виборчих комісій;
— забезпечення охорони дільниць й безперешкодне проведення “референдуму” у Севастополі.

Третій — підтримував окупацію півострова Росією

Крім того, ще 1 із керівників відокремленого підрозділу “Українського вибору”, що також діяв Севастополі, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Росією та проведення незаконного “референдуму”.

Під час публічних виступів на мітингах він закликав до зміни меж території та державного України, а також розширення території Росії українськими землями.

Усе це підтвердив висновок експертизи. Досудове розслідування триває.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!