Комісія зробила висновок по вкритому тріщинами будинку в Дрогобичі (фото, відео)

У стіні будинку № 142 на вулиці Михайла Грушевського, у Дрогобичі, виявили тріщини. Про те, яких заходів було вжито з боку комунальних служб міста, повідомили у департаменті міського господарства, пише пресслужба Дрогобицької міської ради.

Люди скаржаться, що з кожним днем тріщини збільшуються, а віднедавна їх побачили уже і всередині квартир.

Департамент міського господарства ДМР на прохання управителя КП «Управитель «ЖЕО» замовив у ФОП Хом’як Л. М. експертизу з обстеження фрагменту зовнішньої стіни між 6 і 7 під’їздами будинку на вул. Грушевського,142 у м. Дрогобичі.

“На підставі проведеного обстеження видано експертний висновок в якому зазначено, що при огляді фрагменту зовнішньої стіни між 6 і 7 під’їздами виявлено пошкодження у вигляді вертикальної тріщини, яка зменшує несучу здатність цегляної стіни і будинку в цілому. Для подальшої нормальної експлуатації вказаного фрагменту, згідно даного висновку, необхідно було виконати такі роботи:
— демонтувати залишки труби недіючої теплотраси та посилити основу фундаментів;
— запобігти замоканню основи фундаментів шляхом відновлення відмостки;
— розшити та заробити тріщину в зовнішній стіні.

Читайте також:   Правоохоронці назвали попередню причину пожежі у чернівецькій лікарні

КП «Управитель «ЖЕО» було рекомендовано встановити на місцях заробки тріщин «маяки» з датою установки та вести спостереження за їх розкриттям. За наявності прогресування розкриття тріщин на цегляних стінах, необхідно провести шурфування фундаментів, з додатковим їх обстеженням та проведенням гідрогеологічного дослідження грунтів основи фундаментів.

Даний висновок департамент міського господарства направив КП «Управитель «ЖЕО» для вжиття заходів та проведення вказаних у висновку ремонтних робіт”, — йдеться у повідомленні.

Силами управителя КП «Управитель «ЖЕО» проведено роботи з демонтажу залишків труби недіючої теплотраси, та посилено основу фундаментів шляхом заливання бетонної суміші, а також проведено роботи по заробленню розчином тріщин у зовнішній стіні.

Після виконання ремонтних робіт 18.11.2020 року управителем повторно встановлено маяки для подальшого спостереження за їх розкриттям. Станом на 21.12.2020 року на вказаних маяках ниткоподібних тріщин не виявлено.

Для запобігання подальшого підмивання фундаменту до 30.12.2020 управителем буде проведено роботи з відновленню відмостки.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!