Конфлікту в школі немає: директорка Соснівського ліцею озвучила свою позицію, щодо булінгу

Комісія з питань освіти, науки та інновацій розпочала вивчення ситуації, яка склалася у Соснівському ліцеї № 2 через булінг школярів. Директорка та її підлеглі виступили на конференції в “Zoom”. Основні тези повідомила журналістка Вікторія Балицька, яка висвітлює цю тему від початку конфлікту.

Більше того, журналістка вказує на проблеми з навчальним процесом в ліцеї, який вимагає перевірки.

“І. Гомонко і Н. Щербань з групою підтримки чомусь доєдналися з запізненням, із незрозумілих причин, бо ж вчителі проводять уроки онлайн і мають навики користування онлайн платформою. Потім з’ясувалося (від батьків), що в ліцеї з проведенням онлайн уроків явно не все гаразд — їх частіше не проводять ніж проводять. На що директорка відповіла, що все проводять і «є скрін кожного уроку». Схоже, стан та якість навчального процесу в тому ліцеї треба перевіряти комплексно. А не лише образи учнів директоркою”, — повідомляє журналістка.

Також опублікувала і основні тези, озвучені Наталією Щербань:

“Наталя Щербань зайняла своїми спічами дуже багато ефіру. Переповісти все це я не зможу. Напишу лише її основні меседжі:
— Вона дуже видатний і крутий педагог, який має грамоти і могла б мати медаль.

— Діти погані, неохайні і не хочуть вчитися, а тому у неї це викликало «педагогічний гнів» (цитую її слова), який виливався в «розмову безвиході», яка виразилася в застосуванні «алегорій» та «сарказму» (цікаво, де це в законодавстві прописано таке явище як «педагогічний гнів», а також застуосування «алегорій та сарказму» у навчальному процесі?)�

— «Все, що інкримінується, — це ситуація бильш синтетична, ніж реальна» і вона вже «оскаржує протокол в суді» (протокол ще навіть суд не розглянув)

— Зізналася, що на аудіозаписах її голос, але не весь. Частину «змонтованій», тобто підроблений під її на спеціальній програмі. (Назви програми не сказала)

— Конфлікту в школі нема тому що «єдина думка є в школі», що все чудово, але не зовсім чудово, бо діти чинять булінг і є два листа, підписаних вчителями і переважною більшістю батьків, з проханням захистити вчителів від булінгу дітей…

Привела директорка на конфу вчителів і сама називала імена кому говорити. Вчителі, як малі діти скаржилися, на те які погані учні, називаючи прізвища. А одна договорилася до того, що їй «образливо, що не можна підняти тон» до дітей…

Кожен з цих педагогів називав по кілька прізвищ дітей, коли говорив про них в негативному ключі. Це порушення педагогічної етики і теж формат булінгу. Тим більше, що на конфі дітей не було і вони навіть не мали можливості відповісті на ці дивні закиди.

Ну це жах, чесно кажучи. Як ці люди можуть навчати дітей, мені не зрозуміло?!
Комісія вирішила, що після Великодня проведе виїзне засідання в соснівському ліцеї. Зустрінуться з дітьми і все з’ясують на місці.

Завтра ж має відбутися зустріч директорки з батьками дітей, які стали жертвами булінгу. Директриса за рекомендацією комісії (самій їй таке не приходило в голову) запропонувала зустрітися батькам.

І от як завжди диявол в деталях. Схоже, в картині світу освітянки немає поняття про партнерські відносини. Вона вважає себе горою, яка не може йти до Магомета. Казала: хай би приходили, хай би дзвонили… Варіант самій подзвонити — це мабуть щось неймовірне. Навіть коли під час комісії сама запронувала зустріч, то сказала «чекаю вас впродовж години». Наче то її кріпаки, які не мають своїх справ… Обговорити з батьками зручний час навіть в голову не прийшло…

До речі, з того, що мені відомо, батьки скаржилися деректорці неодноразово. І приходили. І дзвонили… усе марно”, — додала журналістка.

Нагадаємо, у ліцеї № 2 міста Соснівка Львівської області директорка закладу Наталія Щербань вирішила провести показовий рейд із перевірки зовнішнього вигляду учнів 10 класу.  Тоді в записі були чути образливі слова відносно учнів, такі як “скотина”, худоба”, вказання на целюліт” учениць та інші.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!